Pasaulyje

2016.07.01 15:14

Stambulo oro uosto sprogdintojai ketino paimti įkaitus

BNS 2016.07.01 15:14

Trys mirtininkai, šią savaitę įvykdę išpuolį Stambulo pagrindiniame tarptautiniame oro uoste, kaip manoma, planavo paimti įkaitais dešimtis žmonių, penktadienį rašė vienas turkų laikraštis.

Iš viso 44 žmonės žuvo per antradienio vakaro išpuolį intensyviausiai dirbančiame Turkijos oro uoste ir tai yra daugiausiai aukų pareikalavusi ataka iš visos virtinės šiemet Stambule įvykdytų išpuolių.

Provyriausybinis laikraštis „Sabah“ pranešė, kad užpuolikai iš pradžių išžvalgė sceną ir planavo paimti įkaitais dešimtis keleivių, o paskui vykdyti žudynes.

Tačiau jie pradėjo išpuolį anksčiau nei planuota, nes sukėlė įtarimų, rašė „Sabah“.

„Apsiaustai, su kuriais jie buvo, kad pridengtų mirtininkių liemenes nepaisydami karšto oro, atkreipė piliečių ir vieno policijos pareigūno dėmesį“, – rašė laikraštis.

Turkų pareigūnai mano, kad už tas skerdynes panaudojant šaunamuosius ginklus ir bombas yra atsakinga „Islamo valstybė“ (IS), ir nustatė, kad užpuolikai buvo rusas, uzbekas ir kirgizas.

Žiniasklaida rašė, kad atakos sumanytojas yra Achmetas Čatajevas iš Rusijos Čečėnijos regiono, o laikraštis „Hurriyet“ tvirtino, kad jis vadovavo IS kuopelei Stambule.

Įtariama, kad jis šiemet organizavo du kruvinus sprogdinimus Stambulo turistinio Sultanachmeto rajono širdyje ir pagrindinėje parduotuvių gatvėje Istiklale, rašė „Hurriyet“.

Laikraštis pranešė, kad sprogdintojai išsinuomojo butą Stambulo Faticho rajone, kur gyvena daug sirų ir kitų arabų, ir sumokėjo nuomą už metus į priekį – 24 tūkst. Turkijos lirų (7 500 eurų).

Po išpuolio policija atliko kratą tame bute, sakė viena kaimynė viršuje. Pasak jos, sprogdintojai gyveno nuolat užsitraukę užuolaidas.

Ji pati jų niekada nematė, bet girdėjo ir skundėsi tvarką rajone prižiūrintiems pareigūnams dėl keisto kvapo.

„Labai labai keistas, cheminių medžiagų kvapas, – sakė ji „Hurriet“. – Po sprogdinimų pasirodė policijos pareigūnai... Aš gyvenau tiesiog ant bombos“.

„Hurriyet“ taip pat citavo vietos santechniką, nurodydama tik jo inicialus E.S., kuris sakė, kad vienas išpuolio vykdytojas buvo pas jį atėjęs paprašyti sutaisyti vandens maišytuvą.

„Jis kalbėjo laužyta turkų kalba. Nusivežė mane namo“, – pasakojo santechnikas.

„Aš pakeičiau vandens maišytuvą. Viduje pamačiau tris žmones. Jie atrodė kaip banditai. Vienas (iš jų) visą laiką stovėjo šalia. Jie man sumokėjo 20 Turkijos lirų“, – sakė jis.