Pasaulyje

2016.07.01 14:27

Atšaukti Austrijos prezidento rinkimų rezultatai

DELFI.lt2016.07.01 14:27

Aukščiausiasis Austrijos teismas anuliavo Prezidento rinkimų rezultatus, kuriuos labai maža persvara laimėjo Alexanderis Van der Bellenas, skelbia BBC.

Jis mažiau negu vienu procentu nurungė kraštutiniųjų dešiniųjų „Laisvės" partijos kandidatą Norbertą Hoferį.

Rinkimai skelbiami iš naujo. N. Hoferiui laimėjus jis taptų pirmuoju kraštutinių dešniųjų pažiūrų lyderiu Europoje.

Austrijos laisvės partija užginčijo rinkimų rezultatus dėl netinkamo rinkėjų paštu atiduotų balsų skaičiavimo, rašo BBC

Buvo pripažinęs pralaimėjimą

N. Hoferis iš Laisvės partijos kurstė prieš ES nukreiptus sentimentus ir baimę dėl augančio prieglobsčio prašytojų skaičiaus.

N. Hoferis po rezultatų paskelbimo pripažino pralaimėjęs prezidento rinkimų antrąjį turą, prieš rinkimų komisijai oficialiai paskelbiant apie jo varžovo žaliųjų remiamo A. van der Belleno pergalę labai nedidele balsų persvara.

„Žinoma, man liūdna, – parašė N. Hoferis iš Austrijos antiimigracinės Laisvės partijos (FPÖ) savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. – Bet nepraraskite ūpo. Į šią rinkimų kampaniją įdėtos pastangos nenuėjo veltui, tai investicija į ateitį“.

Iš pradžių N. Hoferis prieš A. Van der Belleną buvo įgijęs kelių procentų pranašumą (atitinkamai 51,9 proc. ir 48,1 proc.), teigė Vidaus reikalų ministerija.

Tačiau balsavimo paštu rezultatai – iš viso 750 tūkst. balsų, sudarančių maždaug 12 proc. nuo visų registruotų Austrijos 6,4 mln. rinkėjų – pakoregavo šį rezultatą.

Austrijos prezidento postas iš esmės tėra formalus.

Tačiau šalies prezidentas turi teisę paleisti Nacionalinę tarybą – didesnę įtaką turinčius Žemuosius parlamento rūmus – ir taip paskatinti visuotinius rinkimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.