Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.01 11:15

Moldova ir Gruzija nuo šiol – arčiau ES

Liepos 1 dieną teisiškai įsigalioja asociacijos susitarimai tarp Moldovos, Gruzijos ir Europos Sąjungos (ES). 2014 metų birželio 27 dieną pasirašyti susitarimai padidins šių šalių bendradarbiavimą tokiose srityse, kaip kova su korupcija, teisinės sistemos ir viešojo administravimo reforma, demokratija ir žmogaus teisės. 

„Gruzijai – labai svarbi diena. (...) Europa – neatšaukiamas mūsų pasirinkimas. (...) Tai varomoji jėga mūsų šalyje vykstančioms reformoms. Rezultatai jau yra akivaizdūs – Gruzija yra demokratiškiausia šalis regione su mažiausia korupcija ir yra 9 pasaulyje pagal mažiausiai mokamus mokesčius“, – ES teikiamus privalumus vardijo Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze.

Moldovos ambasadorius Lietuvoje Valeriu Frija pabrėžė, kad asociacijos sutartis – vertybinis pasirinkimas, nubrėžiantis šalies kryptį. Apie tai, kad europinė integracija yra ir jo šalies pasirinkimas, teigė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyr Yatsenkivskyi.

Ši sutartis reiškia ir artimesnį ryšį su Lietuva, mat atsiveria didesnės galimybės Lietuvos gamintojams, ką pabrėžė užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis

Daugiau ambasadorių minčių apie šį istorinį įvykį – laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi