Pasaulyje

2016.06.30 20:34

Rusijos laivyne – netikėtos permainos

Rusijos laivyne – nematytas galvų kapojimas. Baltijos jūros laivyno vadą ir štabo viršininką gynybos ministras trečiadienį nušalino nuo pareigų, bet ir išmetė iš ginkluotųjų pajėgų.

Kaip oficialios priežastys nurodomas aplaidumas ir tikrosios padėties slėpimas. Tai, anot stebėtojų, gali rodyti, kad podukros vietoje buvęs Baltijos laivynas rengiamas naujoms užduotims.

Seniausias Rusijoje Baltijos laivynas seniai nebe toks svarbus kaip trys kiti, leidžiantys stoti į strategines dvikovas. Tačiau čia – taikos metu dar nematytas skandalas, galintis tapti pamoka kitų laivynų vadams.

Vos prieš metus Rusijos prezidentą per Laivyno dieną priėmę Baltijos laivyno vadas ir šabo viršininkas išmetami ne tik iš postų, bet ir iš tarnybos apskritai, kartu su dar 50 kitų aukštų vadų.

Pasak oficialaus gynybos ministerijos pranešimo, gegužės pradžioje atliktas patikrinimas atskleidė, kad jie klastojo į Maskvą siunčiamas ataskaitas apie tikrąją padėtį, neužtikrino kovinės parengties, nesugebėjo deramai dirbti su personalu ir užtikrinti aprūpinimo.

Kokios tikrosios priežastys, ekspertai tik spėlioja. Ūmus laivyno vadas galėjo būti nubaustas už nebijojimą draskyti akių vadovybei, arba gali būti rengiama toli siekianti pertvarka laivyne, kuris dislokuotas strateginėje vietoje.