Pasaulyje

2016.06.30 14:52

Vakarų Krante per susišaudymą žuvo 5 palestiniečiai

ELTA2016.06.30 14:52

Vakarų Krante ketvirtadienį per susišaudymą žuvo penki palestiniečiai, iš kurių du policijos pareigūnai, informuoja naujienų agentūra AP.

Policijos atstovai taip pat teigia, kad įvykio metu dar 16 asmenų buvo sužeisti. Šie incidentai rodo Palestinos policijos nesugebėjimą Vakarų Krante susidoroti su neteisėtu ginklo laikymu.

Pasak teisėsaugos pareigūnų, vienas incidentas įvyko Nabluse, kai palestinietis atidengė ugnį policininko namuose. Į įvykio vietą atvykus pareigūnams, asmuo vėl pradėjo šaudyti ir nukovė du pareigūnus. Dar trys palestiniečiai buvo nušauti Jabado mieste dviejų grupuočių susišaudymo metu.

Policijos atstovas sako, kad konfliktas virto susirėmimu tarp konkuruojančių grupuočių, jo metu buvo padegami pastatai, vyko susišaudymai gatvėje. Palestinos policija Jabade įvedė komendanto valandą tol, kol padėtis mieste bus stabilizuota.

Teisėsauga nurodo, kad ginkluoti užpuolimai Vakarų Krante yra nesuvaldomi. Palestinos policija susiduria su unikaliu iššūkiu, nes nekontroliuoja apie 60 proc. Vakarų Kranto teritorijos, kurioje įsikuria dauguma naujakurių iš Izraelio. Pasak pareigūnų, didžioji dalis ginklų į Vakarų Krantą atkeliauja iš Izraelio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.