Pasaulyje

2016.06.30 15:29

B. Johnsonas nekandidatuos į JK premjerus

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.06.30 15:29

Didžiosios Britanijos Teisingumo sekretorius euroskeptikas Michaelis Gove`as pranešė sieksiantis tapti naujuoju šalies premjeru ir valdančiosios Konservatorių partijos lyderiu.

Iki šiol tikėtasi, kad kovoje dėl lyderystės jis rems buvusio Londono mero Boriso Johnsono kandidatūrą. M. Gove`o teigimu, B. Johnsonas nėra pajėgus vadovauti šaliai, ypač artėjant deryboms dėl Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos šalininkų kampanijos veidas, buvęs Londono meras B. Johnsonas ketvirtadienį pareiškė nesieksiantis perimti ministro pirmininko posto iš atsistatydinti nusprendusio Davido Camerono, nors daugelis prognozavo, kad po „Brexit“ stovyklos pergalės referendume jis pasielgs priešingai.

„Pasitaręs su kolegomis ir atsižvelgdamas į aplinkybes parlamente nusprendžiau, kad tas asmuo negaliu būti aš“, – B. Johnsonas sakė kalbėdamas Londono centre.

„Mano vaidmuo bus teikti visą įmanomą palaikymą kitai Konservatorių administracijai“, – pareiškė B. Johnsonas, daugelio laikytas favoritu tapti D. Camerono įpėdiniu.

B. Johnsonas pridūrė, kad būsimi partijos lyderio rinkimai yra „galimybė suvienyti mūsų šaly ir mūsų visuomenę“.

„Gyvybiškai svarbu, kad sutelktume visus partijoje“, – pabrėžė jis.

„Tai mūsų galimybė atkurti Britanijos – nepriklausomos, suverenios ir save valdančios valstybės – pozicijas“, – aiškino buvęs sostinės meras, taip pat ragindamas sukurti „balais pagrįstą imigracijos sistemą“, panašią į veikiančią Australijoje.

Naujas britų premjeras turėtų būti paskirtas iki rugsėjo pradžios.

Teisingumo sekretorius teigia per artimiausias keletą dienų parengsiantis planą Jungtinei Karalystei, kad šalis judėtų teigiamų pokyčių link ir tuo pačiu metu išliktų vieninga.

Apie savo siekį vadovauti šaliai paskelbė ir už pasilikimą Bendrijoje agitavusi Vidaus reikalų sekretorė Theresa May.

Dabartinis šalies vadovas D. Cameronas apie savo atsistatydinimą paskelbė praėjusią savaitę, po to, kai pralaimėjo referendume dėl Didžiosios Britanijos pasilikimo Europos Sąjungoje.