Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.30 10:06

D. Tuskas atsikirto į Lenkijos kaltinimus, kad jis paskatino „Brexit“

BNS 2016.06.30 10:06

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas atsakė į įtakingo savo politinio priešininko Lenkijoje kaltinimus, kad jis atliko „niūrų vaidmenį“, nepasiūlęs pakankamai nuolaidų, kad Britanija panorėtų pasilikti Europos Sąjungoje.

Pirmadienį Lenkijos valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) pirmininkas Jaroslawas Kaczynskis pareiškė, kad D. Tuskas, buvęs Lenkijos premjeras, yra „tiesiogiai atsakingas“, kad Britanija referendume nubalsavo pasitraukti iš ES, todėl jis turėtų išnykti iš Europos politikos.

D. Tuskas ir J. Kaczynskis buvo įnirtingi varžovai, kai abu aktyviai veikė Lenkijos politikoje.

„Jeigu, pasak Kaczynskio, aš atlikau niūrų vaidmenį tose derybose, tuomet toks pats apibrėžimas tinka ir (dabartinės Lenkijos premjerės) Beatos Szydlo vyriausybei“, – D. Tuskas sakė trečiadienį Briuselyje.

Pasak jo, Lenkijos vyriausybė laikėsi „griežčiausios pozicijos“ per derybas su Britanija dėl nuolaidų, kurios turėjo įtikinti Londoną nesitraukti iš ES.

Britanija reikalavo, kad žmonių judėjimo tarp Bendrijos šalių laisvė būtų apribota. Lenkijai savo ruožtu buvo itin svarbu išsaugoti tą teisę, nes ja naudojasi šimtai tūkstančių lenkų, dabar gyvenančių ir dirbančių Didžiojoje Britanijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi