Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.30 15:02

Aiškėja naujos detalės apie teroro išpuolį Stambule

BNS, ELTA 2016.06.30 15:02

Trigubos mirtininkų sprogdintojų atakos Ataturko (Atatiurko) tarptautiniame oro uoste Stambule aukų padaugėjo iki 43, pranešė Turkijos valstybinė Anatolijos naujienų agentūra. Be to, Turkijos televizijos kanalas „HaberTurk“ skelbia, kad vienas vienas iš trijų teroristų mirtininkų galėjo būti kilęs iš Čečėnijos.

Oro uosto viešojo maitinimo darbuotoja 22 metų Merve Yigit mirė vienoje Stambulo ligoninėje trečiadienio vakarą. Mergina buvo gydoma po to, kai sprogimo skeveldros sužalojo jai pilvą, skrandį ir galvą.

Stambulo gubernatoriaus biuras anksčiau trečiadienį buvo paskelbęs pranešimą, kuriame sakoma, kad per ataką oro uoste žuvo 41 žmogus, o dar 239 buvo sužeisti.

Turkijos pareigūnai taip pat pateikė suvestinę, rodančią, kaip klostėsi ta trijų mirtininkų sprogdintojų ataka oro uoste.

Vienas Vidaus reikalų ministerijos pareigūnas ir kitas pareigūnas, nepanorę viešinti savo vardų, sakė, kad visi trys užpuolikai atvažiavo taksi automobiliu į oro uosto atvykimo terminalo aukštą.

Pirmasis užpuolikas įžengė į terminalą, pradėjo šaudyti, o po to susisprogdino prie rentgeno aparatų, sakė pareigūnai.

Kilus sumaiščiai, kitas užpuolikas užlipo į išvykimo aukštą ir susisprogdino.

Trečias užpuolikas visą laiką laukė prie pastato ir detonavo savo bombą, kai panikos apimti žmonės pradėjo bėgti iš oro uosto.

Turkijos televizijos kanalo „HaberTurk“ duomenimis, šis žmogus atvyko į Turkijos teritoriją iš teroristinės „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės užimto Sirijos Rakos miesto. Kai kurios žiniasklaidos priemonės nurodo teroristo vardą – Osmanas Vadinovas. Oficialių Turkijos valdžios pareiškimų dėl teroristų pilietybės dar nebuvo, bet manoma, kad jie atvyko iš užsienio.

Laikraštis „Milliyet“, remdamasis šaltiniais tarp tyrėjų, praneša, kad visi trys teroristai buvo Tadžikistano piliečiai. Naujienų portalas „Karar.com“ teigia, kad teroro aktą suplanavo IS kuopelė, kurią sudarė septyni žmonės. Tinklalapio duomenimis, mirtininkai buvo čečėnas, uzbekas ir kirgizas.

Turkijos policija suėmė 13 įtariamųjų

Turkijos policija ketvirtadienį suėmė 13 įtariamųjų, siejamų su triguba mirtininkų sprogdintojų ataka Stambulo tarptautiniame oro uoste.

Policija vienu metu surengė reidus 16 vietų Stambule, nurodė agentūra, pridūrusi, kad trys iš įtariamųjų yra užsienio piliečiai.

Išpuolis pasižymi IS „skiriamuoju bruožu“

Ataka pasižymi „skiriamuoju bruožu“, būdingu džihadistų grupuotei „Islamo valstybė“, trečiadienį pareiškė Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Johnas Brennanas.

Kol kas jokia grupuotė neprisiėmė atsakomybės už kruviną antradienio išpuolį, per kurį 43 žmonės žuvo, o dar 239 buvo sužeisti.

„Vakarykštės niekingos atakos Stambulo tarptautiniame oro uoste, per kurias dešimtys žuvo ir dar daugiau buvo sužeista, neabejotinai pasižymi ISIL ydingumo skiriamuoju bruožu“, – sakė J. Brennanas, pavartodamas kitą IS akronimą.

J. Brennanas pažymėjo, kad IS paprastai neprisiima atsakomybės už atakas Turkijoje, kad galėtų pasiųsti žinią Turkijos vyriausybei, tačiau neatstumtų naujokų, kuriuos ji gali tikėtis užverbuoti šioje šalyje.

Amerikos vyriausiasis žvalgybininkas pridūrė, kad IS galbūt planuoja surengti panašių atakų ir Jungtinėse Valstijose.

„Jei kas nors mano, kad JAV kraštas yra hermetiškai užsandarintas ... tai turėčiau dėl to perspėti“, – sakė jis.

Anksčiau šį mėnesį ginkluotas užpuolikas viename Floridos gėjų naktinių klubų nužudė 49 žmones.

Šį daugiausia aukų nuo 2001 metų rugsėjo 11-osios pareikalavusį išpuolį surengė JAV gimęs Omaras Mateenas, kuris ištikimybę „Islamo valstybei“ prisiekė vykdydamas ataką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi