Pasaulyje

2021.05.19 15:36

Rusas pabėgo iš 23 metus trukusios vergijos Lenkijos ūkyje

LRT.lt2021.05.19 15:36

Lenkijoje ūkininkų pora yra kaltinama 23 metus fermoje kalinusi vyrą iš Rusijos, skelbia „Notes from Poland“.

Vyrui pavyko pabėgti iš naminių paukščių fermos praėjusiais metais. Nikolajus Jerofejevas Lenkijos žiniasklaidai teigė, kad nuolat buvo žeminamas ir mušamas ir nesulaukdavo atlygio už savo darbą.

Jam pavyko pabėgti padedant fermoje dirbančiam darbininkui. Fermos savininkai Janas ir Alicja „galimai daugiau nei 23 metus grasino ir naudojosi N. Jerofejevo padėtimi ir prievarta versdavo dirbti, pažeminant jo žmogiškąjį orumą“, pranešė Legnicos apskrities prokuratūros atstovė Lidia Tkaczyszyn.

Jeigu teismas pripažins kaltinamųjų kaltę, jiems grės mažiausiai 3 metų laisvės atėmimo bausmė.

N. Jerofejevo advokatai siekia, kad fermos savininkai vyrui taip pat priteistų kompensaciją už nesumokėtą atlyginimą.

Vyras į Lenkiją atvyko dar 1989 metais, būdamas sovietinės armijos kariu. Kuomet SSRS kariuomenė paliko šalį 1993 m. N. Jerofejevas pasiliko šalyje ir įsidarbino naminių paukščių ūkyje.

Po ketverių metų darbo vyras iš Rusijos buvo pervežtas į kitą fermą, nes baiminosi, kad gali būti deportuotas iš šalies. Kitoje fermoje jam vadovavo jau minėtieji kaltinamieji Janas ir Alicja.

N. Jerofejevas buvo apgyvendintas purviname kambaryje ir dažniausiai valgydavo sugedusius ir pasenusius maisto likučius. Vyras bijojo pabėgti iš fermos, nes miestelyje nieko nepažinojo.

„Jie buvo paėmę mano dokumentus, aš net nežinojau kur galėčiau pasprukti“, – „Polsat“ pasakojo vyras.

„Jam nuolat buvo grasinama, kad jei jis pabėgs, apie tai bus pranešta policijai, o jis pats bus deportuotas“, – kalbėjo jo atstovas Dominikas Gora.

Visgi 2020 m. N. Jerofejevui pavyko pasprukti ir vėl pradėti naują gyvenimą. Vyras bėgdamas iš fermos su savimi pasiėmė tik šlepetes, suplyšusius marškinėlius ir šortus.

„Dabar prisimenu ką reiškia būti žmogumi“, – tikino ilgus metus ūkyje kalintas vyras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.