Pasaulyje

2016.06.29 15:20

Pietų Korėja, JAV ir Japonija pirmą kartą surengė bendras raketų sekimo pratybas

BNS 2016.06.29 15:20

Pietų Korėja, JAV ir Japonija Jungtinių Valstijų Havajų valstijos vandenyse atliko pirmąsias bendras raketų sekimo pratybas. Jas rengti nuspręsta, kai pastaraisiais mėnesiais Šiaurės Korėja atliko kelis vidutinio nuotolio balistinių raketų bandymus, rašo BBC.

Daugelis Šiaurės Korėjos bandymų buvo nesėkmingi, tačiau šeštasis sėkmingas bandymas praėjusią savaitę sukėlė regione nerimą.

Keturis branduolinių ginklų bandymus atlikusi Šiaurės Korėja sakė, kad pratybos buvo „karinė provokacija“. Valstybinės žiniasklaidos teigimu, JAV ir kitos „priešiškos jėgos“ buvo „nuolatinė grėsmė“ Šiaurės Korėjos saugumui.

JAV kariuomenė sakė, kad „Pacific Dragon“ vadinamos pratybos sustiprins „ir taip jau stiprią draugystę tarp trijų dalyvaujančių šalių“.

Pratybų metu nepaleista nei viena raketa, teigė trečioji JAV flotilė, tačiau kiekviena iš trijų šalių išbandė gynybos nuo balistinių raketų sistemą „Aegis“ ir duomenų rinkimą.

Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijos draudžia Šiaurės Korėjai bet kokį balistinių raketų technologijos panaudojimą. Tačiau Šiaurės Korėja keleto valandų skirtumu birželio 22 dieną paleido dvi raketas. Viena nuskriejo apie 400 km ir pasiekė 1 tūkst. km aukštį. 

Manoma, kad abiejų bandymų metu paleistos vidutinio nuotolio „Musudan“ raketos, galinčios nuskrieti iki 3 tūkst. kilometrų. To užtenka pasiekti Pietų Korėją, Japoniją ir JAV Guamo teritoriją.

Šie bandymai rodo Šiaurės Korėjos pažangą, o Japonijos teigimu, tai sukėlė „rimtą pavojų“.