Pasaulyje

2016.06.29 16:49

V. Putinas nurodė vyriausybei pradėti „normalizuoti“ prekybą su Turkija

DELFI.lt, BNS 2016.06.29 16:49

Birželio 29 d. Kremlius pranešė apie ketinimus naikinti draudimą turistams iš Rusijos vykti į Turkiją, taip pat apie nurodymą pradėti „normalizuoti“ prekybą su Turkija.

Pranešama, kad sprendimas priimtas remiantis telefoniniais Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano pokalbiais, rašo tvrain.ru.

Šių dviejų šalių vadovai telefonu aptarė būtinybę atkurti dvišalius santykius, o Turkijos prezidento R. T. Erdogano administracija pranešė, kad vykusios derybos buvo gana pozityvios.

Remiantis CNN šaltiniu R. T. Erdogano administracijoje, V. Putinas ir R. T. Erdoganas susitarė dėl asmeninio susitikimo.

Turkijos ir Rusijos prezidentų pokalbis truko 45 minutes. Pranešama, kad V. Putinas kalbėdamasis su R. T. Erdoganu pareiškė užuojautą dėl Stambulo oro uoste įvykdyto teroristinio išpuolio.

Kremlius sakė, kad R. T. Erdoganas atsiprašė dėl incidento, įvykusio prie Turkijos ir Sirijos sienos.

Tačiau Turkijos pareigūnai sakė, kad R. T. Erdoganas savo laiške Rusijos prezidentui V. Putinui tik „išreiškė apgailestavimą“ dėl to incidento, o ne tiesiogiai atsiprašė.

Nurodė pradėti „normalizuoti“ prekybą su Turkija

V. Putinas trečiadienį taip pat nurodė savo vyriausybei pradėti prekybos sankcijų Turkijai, kurios buvo įvestos turkams pernai lapkritį numušus rusų karo lėktuvą, panaikinimo procesą.

„Prašau, kad Rusijos vyriausybė pradėtų bendrų prekybos ir ekonominių ryšių su Turkija normalizavimo procesą“, – sakė V. Putinas per vyriausybės posėdį, telefonu pasikalbėjęs su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu.

„Kalbant apie mūsų dvišalius santykis, norėčiau pradėti nuo turizmo klausimo. Nors tai skamba padažnėjusių teroristinių išpuolių fone, nepaisant to, administracinius apribojimus mes atšaukiame“, – pareiškė V. Putinas ir kreipėsi į premjerą Dmitrijų Medvedevą, įpareigodamas jį parengti atitinkamų dokumentą paketą.

Tuo tarpu Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“), kuri yra atsakinga už vyriausybės įvesto draudimo importuoti vaisius ir daržoves iš Turkijos vykdymą, pranešė, jog draudimas automatiškai neatšaukiamas.

„Turkiškų daržovių ir vaisių importo draudimas bus atšauktas tik po to, kai bus gautos jų saugumo garantijos ir dėl jo įsitikinta“, – agentūrai „Interfax“ sakė „Rosselchoznadzor“ atstovė spaudai.