Pasaulyje

2016.06.28 20:58

Škotijos vadovė trečiadienį vyks į Briuselį susitikti su EP vadovais

BNS 2016.06.28 20:58

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon sakė vyksianti į Briuselį trečiadienį susitikti su Europos Parlamento vadovais. Ji dar pridūrė esanti „visiškai pasiryžusi“ ginti Škotijos vietą Europos Sąjungoje po referendumo, kuriame nubalsuota už Britanijos išstojimą iš ES.

„Rytoj apsilankysiu Briuselyje, kad išdėstyčiau Škotijos poziciją ir interesus“, – sakė N. Sturgeon antradienį skubiai sušauktam Škotijos parlamentui.

„Visame tame esu visiškai pasiryžusi išsaugoti Škotijos ryšius ir vietą Europos Sąjungoje“, – pridūrė N. Sturgeon, kuri yra už Škotijos nepriklausomybę pasisakančios Nacionalinės partijos (SNP) vadovė.

Ji paprašė parlamento suteikti kai oficialų mandatą vesti tiesiogines derybas su Europos Sąjungos institucijomis Briuselyje.

N. Sturgeon dar sakė rengianti teisės aktus naujam nepriklausomybės referendumui, kad pastarasis būtų surengtas tuo laikotarpiu, kai Britanija tikėtinai derėsis dėl išstojimo iš Europos Sąjungos.

„Rengsime teisės aktus dabar“, – sakė ji.

Tačiau ji pabrėžė, kad Škotija svarsto skirtingus variantus ir tebėra „neištirtoje teritorijoje“.

20104 metų referendume škotai balsavo prieš nepriklausomybę, bet antradienį N. Sturgeon tvirtino, kad po to atsirado „labai realių ir materialių pokyčių Škotijos aplinkybėse“.

Jai kalbant, prie parlamento rūmų mitingavo šimtai narystės ES šalininkų.

„Norime pranešti Briuseliui, kad mes norime pasilikti“, – sakė 33-ejų Joana Barrett, vaikų labdaros darbuotoja.

48-erių Richardas Tayloras, kompiuterių technikas pasakė esąs „labai stipriai nusiteikęs už Škotijos pasilikimą Europos Sąjungoje“.

O apie galimybes Škotijai tapti nepriklausoma jis pasakė, kad tokie „šansai sustiprėjo“.