Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.28 20:45

JAV gimė pirmas Floridoje kūdikis su Zikos viruso defektu

BNS 2016.06.28 20:45

Floridoje antradienį pranešta apie pirmą šioje valstijoje gimusį kūdikį su mikrocefalijos požymiu, o jo motina nėščia buvo užsikrėtusi Zikos virusu, pranešė pareigūnai.

Motina, Haičio pilietė, Zikos virusu užsikrėtė savo tėvynėje ir atvyko į Floridą gimdyti, nurodoma gubernatoriaus Ricko Scotto tarnybos pranešime.

Floridos sveikatos departamentas patvirtino šį faktą.

Zikos virusą platina uodai, bet juo galima užsikrėsti ir per lytinį suartėjimą.

„Spaudžia širdį, sužinojus, kad mūsų valstijoje gimė kūdikis su mikrocefalija, susijusia su Zikos virusu; mintimis ir maldomis esu su motina ir vaiku“, – pažymima R. Scotto pranešime.

Floridos gubernatorius nurodė, kad jis Zikos profilaktikai ir gydymui skyrė 26,2 mln. dolerių, kai federalinis finansavimas įstrigo Vašingtone.

„Olimpiada prasidės jau greičiau nei po 40 dienų, milijonai amerikiečių keliaus per mūsų valstiją į Braziliją ir iš jos, kur Zikos virusas sparčiai plinta, o mes turime tam pasirengti“, – sakė R. Scottas.

Zikos virusas gali sukelti didelių apsigimimų, ypač mikrocefaliją, kai kūdikiai gimsta nenormaliai mažomis galvomis. Suaugusiems šis virusas gali sukelti neurologinių sutrikimų, tarp jų ir retą sindromą, kuris gali būti mirtinas arba sukelti laikiną paralyžių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi