Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.28 20:01

ES lyderiai apie „Brexit“: negalime sau leisti ilgai būti nežinomybėje

Nemalonus antradienio vakaras laukia Didžiosios Britanijos premjero Davido Camerono. Europos parlamentas spaudžia jį negaišinti laiko ir pradėti skyrybų su Europos Sąjunga procesą vėliausiai trečiadienį. Tiesa, bendrijos lyderiai pasiryžę Londonui duoti bent šiek tiek laiko, kad būtų pradėta skyrybų procedūra, tačiau sako, kad jokių derybų nebus, kol britai oficialiai nesikreips su prašymu išstoti iš Europos Sąjungos. 

„Norėčiau, kad Jungtinė karalystė pateiktų savo poziciją, ne šiandien, ne devintą ryto rytoj, bet greitai. Negalime sau leisti ilgai laukti ir būti nežinomybėje“, – griežtą poziciją išsakė Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris

Kaip ir tuo pat metu ir skirtis, ir gyventi kartu, klausia Liuksemburgo premjeras. Tad į Briuselį atvykusio D. Camerono veide susirūpinimas – iš jo laukia paaiškinimų, ką britai darys dabar.

„Noriu, kad procesas būtų kiek įmanoma konstruktyvesnis, tikiuosi, kad rezultatas bus kiek įmanoma konstruktyvus. Mes paliekame Europos Sąjunga, bet neatsukame jai nugaros. Šios šalys yra kaimynės, draugai, sąjungininkės, partnerės“, – sako Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas.

Kol kas Briuselis įkalintas britų nežinomybėje – nieko negali daryti, kol britai nesikreipė dėl išstojimo. Tačiau ir britai supranta, kad žengus šį žingsnį, derybinė persvara bus jau Europos Sąjungos pusėje.

„Derybos nebus vyšnių rankiojimas nuo torto. Turi būti ir bus aiški linija tarp to, ar šalis nori būti Europos Sąjungos šeimoje, ar ne. Kad ir kas nuspręstų palikti mūsų šeimą, negali tikėtis, kad ji bus atleista nuo įsipareigojimų, kad jai bus leista pasilikti privilegijas“, – teigia Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Apie pasikeitimus ir padėtį Europos Parlamente taip pat pasakojo Briuselyje dirbanti LRT TELEVIZIJOS žurnalistė Laura Tautvaišaitė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi