Pasaulyje

2016.06.28 17:57

„Dabar iš manęs nebesijuokiate“, – europarlamentarams sako N. Farage`as

BNS 2016.06.28 17:57

Euroskeptiškos Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderis Nigelas Farage`as antradienį Europos Parlamentui pasakė, kad paskutinis juokiasi jis – Didžiajai Britanijai nepaklausius jų perspėjimo ir nubalsavus už išstojimą iš Europos Sąjungos (ES).

„Argi ne juokinga. Kai atvykau čia prieš 17 metų ir pasakiau, jog noriu vadovauti kampanijai už Britanijos pasitraukimą iš ES, jūs visi juokėtės iš manęs, bet dabar nebesijuokiate“, – europarlamentarams pasakė N. Farage`as.

Pasak jo, ES nepripažįsta, kad jos ambicijos dėl vieningos Europos, nuo kurios rinkėjai masiškai nusisuka, žlunga ir yra klaidingos.

„Jūs primetėte jiems politinę sąjungą, o kai žmonės 2005 metais Nyderlanduose ir Prancūzijoje balsavo prieš jus, jūs paprasčiausiai ignoravote juos ir Lisabonos sutartį įnešėte pro užpakalines duris!“ – sakė jis europarlamentarams per skubiai surengtus debatus dėl Britanijos apsisprendimo išstoti iš ES.

N. Farage`as sakė norįs, kad derybos dėl šalies pasitraukimo iš ES būtų pradėtos greitai, pridūręs, jog „geriau jokio susitarimo nei tas supuvęs susitarimas, kurį mes dabar turime“.

Europos Parlamento narys ir vienas iš „Brexit“ judėjimo lyderių sulaukė švilpimo ir garsių nepritarimo šūksnių, kai paragino Europą sudaryti su Britanija gerą prekybinį susitarimą, kai ši pasitrauks iš bloko, įspėjęs, kad priešingu atveju būtų rizikuojama prarasti dalį darbo vietų Vokietijos automobilių gamybos pramonėje.

„Kodėl mums nebūti tiesiog pragmatiškais, protingais, subrendusiais, supratingais... ir nesudaryti protingo susitarimo dėl prekybos be tarifų?“ – klausė jis.

Savo kalboje, kurią buvo priverstas kelis kartus nutraukti dėl triukšmo salėje, N. Farage`as įspėjo: „JK nebus paskutinė valstybė narė, pasitraukusi iš Europos Sąjungos“.

Jo pozicijai pritarė Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų lyderė Marine Le Pen, kuri Britanijos referendumo rezultatus pavadino „ypatinga demokratijos pergale – antausiu europinei sistemai, kuri vis labiau grindžiama baime, šantažu ir melu“.

Įėjęs į parlamento rūmus iš džiaugsmo švytintis N. Farage`as apsikabino Europos Komisijos pirmininką Jeaną-Claude`ą Junckerį, jo ilgametį priešininką kovose, kuris savo kalboje net paklausė, kodėl UKIP lyderis iš viso varginosi čia atvykti.

„Tikrai stebiuosi, kad esate čia, – pareiškė Komisijos pirmininkas. – Jūs kovojate už pasitraukimą – kodėl esate čia?“

„Tai malonumas“, – atšovė N. Farage`as.

Tačiau N. Farage`as negalėjo praleisti progos pasakyti, kad ketvirtadienio balsavimas buvo „seisminis“, turėsiantis ilgalaikių pasekmių Britanijos ateičiai.

„Mažieji žmonės atmetė multinacionalines kompanijas, bankus, didžiuosius politikus ir tarė jiems: „Norime susigrąžinti savo šalį“, – sakė N. Farage`as.

Svarbiausias klausimas dabar yra tai, kada ministras pirmininkas Davidas Cameronas inicijuos procesą pagal 50-ąjį tos pačios Lisabonos sutarties straipsnį ir pradės derybas dėl išstojimo.

D. Cameronas yra atvykęs į Briuselį susitikti su ES lyderiais; šis susitikimas žada būti sunkus. Premjeras yra sakęs, kad sprendimo dar reikia palaukti, kol jį pakeis naujasis ministras pirmininkas, tikriausiai rugsėjo mėnesį.

Tačiau europarlamentarai priėmė rezoliuciją, kurioje sakoma, kad derybos turėtų prasidėti kuo greičiau.