Pasaulyje

2016.06.28 14:40

Gibraltaras neatmeta galimybės kartu su Škotija likti Europos Sąjungoje

ELTA2016.06.28 14:40

Didžiosios Britanijos užjūrio teritorija Gibraltaras svarsto galimybę likti Europos Sąjungoje, nors pagal birželio 23 d. surengto referendumo rezultatus Jungtinė Karalystė gali pasitraukti iš Bendrijos.

Šį ir kitus variantus Gibraltaro vyriausiasis ministras Fabianas Picardo aptarė su Škotijos pirmąja ministre Nicola Sturgeon, praneša laikraštis „The Times“.

„Gibraltaras, kuriame 95,9 procento referendumo dalyvių balsavo prieš pasitraukimą iš ES, taip pat Škotija, kur tokią nuomonę pareiškė 62 procentai balsavusiųjų, galėtų likti Bendrijoje, – pažymi leidinys. – Į tokias derybas galėtų įsijungti ir Šiaurės Airija, kadangi didžioji dalis referendumo dalyvių ten taip pat stojo už pasilikimą Europos Sąjungoje“.

Interviu BBC F. Picardo pareiškė: „Galiu įsivaizduoti situaciją, kada kai kurie Jungtinės Karalystės regionai išstoja (iš ES), o kiti pasilieka“. „Tai reiškia, kad mes neturime vėl prašyti priimti mus (į ES), mes tiesiog joje pasiliekame“, – pridūrė Gibraltaro vyriausiasis ministras.

„Tvirtą mūsų poziciją išsakė 96 procentai gyventojų, – konstatavo F. Picardo. – Mes, kaip ir anksčiau, norime naudotis bendra rinka ir judėjimo laisvės teikiamais pranašumais“.

Birželio 23 d. Didžiojoje Britanijoje įvykusiame referendume nugalėjo Europos integracijos priešininkai. 51,9 procento britų balsavo už Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš ES, prieš – 48,1 procento.

Populiariausi