Pasaulyje

2016.06.28 13:50

Škotijos pirmoji ministrė žada padaryti viską, kad šalis liktų ES

ELTA2016.06.28 13:50

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon teigia darysianti viską, kad Škotija liktų Europos Sąjungoje (ES), praneša naujienų agentūra „Euronews“.

Kalbėdama apie ketvirtadienį vykusį Jungtinės Karalystės (JK) referendumą dėl narystės ES, Škotijos vyriausybės vadovė kalbėjo, kad dar vienas nepriklausomybės referendumas šalyje yra „labai tikėtinas“.

„Tai nebūtinai įvyks jau dabar, tačiau tai gali būti vienas daugiausiai žalos visai JK pridarysiančių išgyvenimų nuo pat Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Žinote, aš nenoriu, kad Škotija patirtų visą šią žalą. (...) Visi žino, kad aš palaikau nepriklausomybę, tačiau aš nepradėsiu nuo prielaidos, kad visa tai dėl nepriklausomybės ar noro apsaugoti Škotiją ir vyksta. Vis dėlto, jei apsaugant Škotiją mes turime svarstyti šalies nepriklausomybę, mes tai ir padarysime“, – sakė N. Sturgeon.

Škotija referendume dėl JK pasitraukimo iš ES palaikė narystės ES šalininkus. Už narystę Škotijoje balsavo 62 proc. gyventojų, o tai buvo labai neįprasta, palyginti su rezultatais kitose JK dalyse.

N. Sturgeon tikina, kad reikėtų apsvarstyti ir galimybę bandyti teisiškai blokuoti JK pasitraukimo iš ES procesą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.