Pasaulyje

2016.06.28 14:40

R. T. Erdoganas viliasi „greito“ grįžimo prie normalių Turkijos ir Rusijos santykių

BNS 2016.06.28 14:40

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad jis viliasi „greito“ santykių su Rusija normalizavimo, po to, kai pareiškė apgailestavimą dėl vieno Maskvos karinio naikintuvo numušimo.

„Viliuosi, kad mes paliksime praeičiai dabartinę situaciją, kuri yra žalinga abiem šalims, ir pareisime prie greito normalizavimo“, – sakė jis per šventojo Ramadano mėnesio pasninko nutraukimo vakarienę prezidento rūmuose Ankaroje.

„Turkija visada rodydavo savo draugams, kad yra pasitikinti šalis“, – pabrėžė lyderis.

Kremlius anksčiau pirmadienį paskelbė, kad R. T. Erdoganas atsiprašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino dėl pernai įvykusio incidento, kai Ankaros pajėgos numušė vieną Maskvos karinį lėktuvą prie sienos su Sirija. Tas įvykis sukėlė didelę priešpriešą tarp abiejų šalių.

V. Putinas ne kartą reikalavo R. T. Erdogano atsiprašymo, o naujausias žingsnis gali padėti užbaigti nesantaiką, dėl kurios Maskva paskelbė virtinę sankcijų Ankarai.

„Turkijos valstybės vadovas laiške išreiškė savo atjautą ir nuoširdžiausią užuojautą žuvusio Rusijos lakūno šeimai ir tarė: „Atleiskite“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

D. Peskovas dar pridūrė, kad R. T. Erdoganas sakė norįs padaryti „viską, kas įmanoma, kad būtų atkurti tradiciškai draugiški Turkijos ir Rusijos santykiai“.

Turkijos valstybinė Anatolijos naujienų agentūra citavo prezidento atstovo Ibrahimo Kalino žodžius, kad R. T. Erdoganas savo laiške V. Putinui „išreiškė apgailestavimą“ dėl numušto karinio lėktuvo, bet tiesiogiai nepatvirtino, jog R. T. Erdoganas atsiprašė dėl to incidento.