Pasaulyje

2016.06.27 18:17

„Brexit“ pasekmės: ko dar laukti?

Britų premjero Davido Camerono vyriausybė pirmadienį posėdžiauja ir tariasi, kaip suvaldyti esamą situaciją, kilusią po to, kai britai referendume nubalsavo už išstojimą iš Europos Sąjungos (ES). Tuo tarpu Europos vadovai primena, kad reikia trauktis, nors kai kurie ES pareigūnai mano, kad premjeras artimu metu veikiausiai neinicijuos Lisabonos sutarties 50-ojo straipsnio mechanizmo dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Po „Brexit“ referendumo Didžioji Britanija atsidūrė rimtoje krizėje, ypatingai sunkus metas – šalies verslo kompanijoms. Svaro kursas smarkiai krenta, tad didelė dalis verslininkų svarsto galimybę perkelti savo verslus į žemyninę Europos dalį, nes, anot jų, jei Didžioji Britanija liks tokioje nežinomybėje, tęsti savo veiklos ten tiesiog neapsimokės.

Britų iždo sekretorius George`as Osborne`as teigia, kad valdžia yra pasiruošusi suvaldyti esamą padėtį ir neketina artimiausiu metu skubiai koreguoti savo biudžeto. G. Osborne`as prognozuoja, kad šalies ekonomika metų pabaigoje atsidurs recesijoje.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.