Pasaulyje

2016.06.27 14:58

Ukraina pradėjo bendras karines pratybas su NATO

BNS2016.06.27 14:58

Ukraina pirmadienį pradėjo bendras karines pratybas su Jungtinėmis Valstijomis ir keliomis kitomis NATO šalimis, tebetvyrant didelei įtampai su Maskva dėl Maskvos remiamo rusenančio separatistinio konflikto Rytų Ukrainoje.

Kasmetinėse pratybose „Rapid Trident“ („Staigusis tridantis“), kurios vyks prie Ukrainos vakarinio Javorivo miesto iki liepos 8 dienos, dalyvauja 1 800 karių iš 14 valstybių, o per šiuos mokymus bus daugiausiai dėmesio skirta „taikos ir stabilumo palaikymo operacijoms“, sakoma JAV kariškių pranešime.

Ukrainos gynybos ministerijos regioninio departamento atstovas Oleksandras Poroniukas sakė naujienų agentūrai AFP, kad pratybose bus naudojama apie 200 karinės įrangos vienetų, įskaitant du sraigtasparnius.

Apie 300 JAV karių dalyvauja Ukrainos kariuomenės mokymų procese nuo pernai balandžio, padėdami pasiruošti kovais su prorusiškais separatistais konflikto krečiamame rytiniame regione.

Pirmadienį Ukrainos kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka sakė, kad per ankstesnę parą vykusius susirėmimus su sukilėliais žuvo vienas karys, o dar keturi buvo sužeisti.