Pasaulyje

2016.06.27 14:49

Britanijai traukiantis iš ES, NATO vaidmuo tampa dar svarbesnis

BNS2016.06.27 14:49

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir NATO vadovas Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad transatlantinis karinis aljansas tampa dar svarbesnis, Britanijai apsisprendus pasitraukti iš Europos Sąjungos.

J. Kerry išreiškė viltį, kad Britanijos sprendimas taps paskata „iškilti dar stipresnei NATO“, pridūręs, kad Aljansas suteikia aiškumo tuo metu, kai Europa apimta netikrumo.

J. Stoltenbergas taip pat pažymėjo, kad Britanijoje praeitą savaitę įvykęs referendumas, kuriame buvo nubalsuota už pasitraukimą iš ES, daro dar svarbesniu NATO vaidmenį koordinuojant sąjungininkų Europoje veiksmus gynybos ir saugumo srityje.

Pirmadienį NATO būstinėje Briuselyje susitikę J. Kerry ir J. Stoltenbergas sakė, kad NATO dabar uoliai ruošiasi savo viršūnių susitikimui, kuris vyks liepos 8–9 dienomis Varšuvoje.

J. Kerry taip pat susitiks su ES išorės politikos vadove Federica Mogherini, o vėliau išvyks į Londoną, kur susitiks su Britanijos premjeru Davidu Cameronu ir užsienio reikalų sekretoriumi Philipu Hammondu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.