Pasaulyje

2016.06.27 13:11

Po „Brexit“ – sumaištis Didžiosios Britanijos partijose

Pagrindinėse Didžiosios Britanijos partijose prasidėjo diskusijos, kas galėtų tapti konservatorių ir leiboristų  partijų lyderiais, po to, kai piliečiai referendume išsakė nuomonę išstoti iš Europos Sąjungos.

Buvęs Londono meras ir aršus euroskeptikas Borisas Johnsonas sekmadienį išdėstė savo planus, jei jam pavyktų laimėti konservatorių lyderio poziciją.

Savo skiltyje „The Telegraph“ laikraštyje B. Johnsonas teigė, kad jis bandytų išsiderėti prieigą prie bendros Europos Sąjungos rinkos. Jis taip pat norėtų įvesti taškų sistemą imigrantams.

Surinkus pakankamą taškų skaičių klausimyne, žmonės turėtų teisę dirbti Didžiojoje Britanijoje.

Panašiomis sistemomis šiuo metu naudojasi Kanada ir Australija. Kritikai iškart pareiškė, kad tai panašu į Šveicarijos bei Norvegijos santykius su Europos Sąjunga, ko euroskeptikai žadėjo vengti agitacijos metu.

B. Johnsonas taip pat teigė rasiantis pakankamai pinigų finansuoti sveikatos apsaugos sistemą, tačiau suma nesieks agitacijos metu žadėtos dydžio. Jis taip pat teigė, kad Škotija nepaskelbs nepriklausomybės, nes žmonėms šis klausimas nebeįdomus.

Tuo metu leiboristų stovykloje partijos lyderis Jeremy Corbynas sekmadienį atlaikė perversmą, kurį bandė surengti jo šešėlinės vyriausybės narys Hilary Bennas.

J. Corbynas nepasitraukė iš pareigų ir po to, kai 11 jo šešėlinio kabineto narių atsistatydino. Jis teigė, kad leiboristai bando rasti priežasčių jį pakeisti, nes jiems nepatinka jo tradicinės politikos autsaiderio statusas.

J. Corbynas teigė, kad jį pašalinti pavyks tik tuo atveju, jei partijos sąskrydyje kitas kandidatas laimės rinkėjų balsų daugumą.