Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.26 09:00

Buvusiems ministrams – aukšti postai Kremliuje

LRT.lt 2018.11.26 09:00

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį šešis buvusius ministrus paskyrė į aukštus postus Kremliaus administracijoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį šešis buvusius ministrus paskyrė į aukštus postus Kremliaus administracijoje.

Patarėjais tapo buvę transporto, ekonomikos, švietimo, sveikatos, ryšių ir gamtos išteklių ministrai, o buvęs vidaus reikalų ministras tapo saugumo tarybos vicepirmininku.

Apie tai paskelbta praėjus dien

ai po to, kai V. Putinas paskyrė naują vyriausybę, kuriai vadovaus Dmitrijus Medvedevas, praneša naujienų agentūra AFP.

Persigrupavimas dar labiau sustiprino įspūdį, kad  vadinamasis Rusijos valdantysis tandemas siekia savo vietose išlaikyti tą patį politinį elitą, nors anksčiau ir žadėta imtis permainų ir sutelkti dėmesį į ekonomines reformas bei augimą.

Kremliaus patarėjais paskirta buvusi ekonomikos ministrė Elvira Nabiulina, buvusi sveikatos ministrė Tatjana Golikova, buvęs gamtos išteklių ministras Jurijus Trutnevas, buvęs švietimo ministras Andrejus Fursenka, buvęs ryšių ministras Igoris Ščiogolevas ir buvęs transporto ministras Igoris Levitinas.

Buvęs vidaus reikalų ministras Rašidas Nurgalijevas, daug opozicijos kritikos sulaukęs dėl susidorojimo su protestuotojais ir policijos piktnaudžiavimo jėga, tapo nacionalinės saugumo tarybos vicepirmininku.

Kremliaus pranešime apie paskyrimus nepaaiškinta, kokią vietą patarėjai užims Rusijos politinėje struktūroje, nepateikta ir daugiau detalių.

Tačiau keletas Rusijos laikraščių antradienį pranešė, kad Kremlius priims daugumą žadėtų politinių ir ekonominių sprendimų, nepaisant naujos D. Medvedevo vyriausybės sudėties.

Tarp naujai paskirtų pareigūnų neminimas buvęs vicepremjeras Igoris Sečinas, V. Putino kolega, ilgą laiką prižiūrėjęs energetikos sektorių ir vadovavęs daugumai Rusijos didžiųjų naftos ir dujų sandėrių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi