Pasaulyje

2016.06.26 18:39

Per 3 mln. britų parašų surinkusi peticija: aiškinamasi, ar nebuvo sukčiaujama

15min.lt 2016.06.26 18:39

Peticijų komitetas pranešė tiriantis įtarimus, ar dedant parašus ant peticijos, raginančios surengti dar vieną referendumą dėl Britanijos narystės Europos Sąjungoje (ES), nebuvo sukčiauta.

Kaip skelbia BBC, visi parašai, paaiškėjus, kad yra padirbti, bus panaikinti.

Daugiau kaip 3,1 mln. britų jau pasirašė šią peticiją, nepaisydami to, kad premjeras Davidas Cameronas jau anksčiau tikino, jog naujo referendumo nebus. Šią peticiją ypač aktyviai imta pasirašinėti po to, kai referendume britai pasirinko palikti ES. Peticija buvo sukurta gegužės 24 d. Tik paskelbus referendumo rezultatus ją pasirašę buvo vos 22 britai.

Komiteto atstovė Helen Jones teigė, kad apie kaltinimus sukčiavimu kalbama labai rimtai. „Žmonės dedantys padirbtus parašus ant šios peticijos turėtų žinoti, kad jie tik kenkia procesui, kuriam kaip tik norėtų išreikšti paramą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė ji.

Kai kurie internautai „Twitter“ pažymėjo, kad daugybė šią peticiją pasirašiusių žmonių esą tai daro už Jungtinės Karalystės ribų.

Šia peticija raginama įvesti tvarką, kad, jei gyventojų balsų, nulėmusių šalies ateitį, pasiskirstymas yra mažiau nei 60 proc. (dalyvaujančiųjų rinkimuose – mažiau nei 75 proc.), tuomet turėtų būti rengiamas naujas referendumas.

Siekiant gauti Jungtinės Karalystės vyriausybės atsakymą, pakanka surinkti 10 tūkst. asmenų parašų. O surinkus 100 tūkst. parašų, šis siūlymas būtų svarstomas Jungtinės Karalystės parlamento debatuose.