Pasaulyje

2016.06.26 10:15

Belgijos atstovas vadovaus Britanijos pasitraukimo iš ES darbo grupei

BNS2016.06.26 10:15

Europos Sąjunga šeštadienį nurodė paskyrusi belgą Didier Seeuwsą, ilgametį buvusio Europos Vadovų Tarybos pirmininko Hermano Van Rompuy padėjėją, vadovauti ypatingajai darbo grupei, kuri ves derybas dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Bendrijos.

„Galiu patvirtinti, kad ... sudaryta darbo grupė, kuri rūpinsis visomis derybomis“, sakė naujienų agentūrai AFP dabartinio ES prezidento Donaldo Tusko atstovas Prebenas Aamannas, patvirtinęs, kad tai grupei paskirtas vadovauti D. Seeuwsas.

Pasak P. Aamanno, D. Seeuwsas šiuo metu užsiima paruošiamaisiais darbais, o derybos turėtų būti pradėtos po to, kai Britanija oficialiai informuos Europos Vadovų Tarybą norinti pasitraukti iš Europos Sąjungos.

D. Tuskas ir ES lyderiai penktadienį sakė, kad šios derybos, kad ir kokios būtų sunkios, turėtų būti pradėtos kiek įmanoma greičiau, kad būtų išsklaidytas netikrumas po ketvirtadienį įvykusio referendumo, per kurį Jungtinė Karalystė apsisprendė pasitraukti iš 28 valstybių bloko.

Britanijos premjeras Davidas Cameronas, kuris po to balsavimo paskelbė ketinantis atsistatydinti, sakė, kad vesti derybas patikės savo įpėdiniui, kuris turėtų perimti vyriausybės vadovo postą iki spalio pradžios.

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas šeštadienį sakė, kad D. Camerono sprendimas atsistatydinti tik spalį yra „skandalingas“ ir prilygstantis „viso (Europos) žemyno paėmimu įkaitu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.