Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.25 16:29

Prokuroras: per antiteroristinę operaciją Belgijoje sulaikyti du asmenys

BNS 2016.06.25 16:29

Per šeštadienio naktį surengtus naujus antiteroristinius reidus Belgijos policija apklausai sulaikė du vyrus, šeštadienį pranešė federalinio prokuroro biuras.

Skelbiama, kad reidai surengti reaguojant į pranešimus, jog vienoje Europos futbolo čempionatui įrengtoje aistruolių zonoje ketinama įvykdyti teroro aktą.

„Vienas vyras buvo suimtas rytiniame Vervjė mieste, o kitas – Turnė mieste netoli sienos su Prancūzija, –sakė prokuratūros atstovas. – Kol kas dar anksti kalbėti apie teroro aktą. Pirmiausia turi būti apklausti abu vyrai.“

Belgijoje iki šiol galioja aukšta saugumo parengtis nuo kovo mėnesio, kuomet Briuselio oro uoste ir vienoje judrioje metro stotyje buvo surengti teroro išpuoliai, nusinešę 32 žmonių gyvybes. Atsakomybę už šiuos išpuolius prisėmė „Islamo valstybė“.

Keli su Briuselio teroro išpuoliais susiję asmenys buvo prisidėję ir prie anksčiau, lapkritį, Paryžiuje surengtais išpuoliais, per kurios žuvo 130 žmonių. Atsakomybę už šiuos išpuolius taip pat prisėmė „Islamo valstybė“.

Praėjusią savaitę Belgijoje kaltinimai dėl mėginimo surengti teroro aktą buvo pateikti trims vyrams, kurie, kaip manoma, ketino surengti išpuolį prieš futbolo aistruolius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi