Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.25 19:16

Londone – referendumo rezultatais nepatenkintų britų protestai

Šešių Europos Sąjungą steigusių šalių diplomatijos vadovai šeštadienį skubiai rinkosi Berlyne aptarti Bendrijos ateities po pasaulį sukrėtusio Didžiosios Britanijos referendumo, kurio metu dauguma žmonių nubalsavo už išstojimą iš Europos Sąjungos.

16:49 Londone vyksta masiniai protestai

Šimtai žmonių Londone protestuoja reikšdami protestą prieš Britanijos sprendimą palikti Europos Sąjungą, rašo „Express“. 

Protestuotojai žygiavo pro parlamentą ir susirinko ant Londono Tauerio tilto, kur šaukė: „migrantai pasilieka, konservatoriai šalin“. 

Vieną akimirką taikaus protesto metu pastebėti dūmai. 

Vadinamasis „F*** Brexit Rally“ vyks prie Parlamento rūmų, į kurį „Facebook“ socialiniame tinkle buvo pakviesta per 7 tūkst. žmonių.

16:05 Škotai nedelsiant nori pradėti derybas su ES

Škotijos vyriausybės vadovė Nicola Sturgeon teigia, kad Škotija nori nedelsiant pradėti derybas su Europos Sąjungos šalimis, kad šalis liktų bloke.

Pasak N. Sturgeon, škotai aiškiai pademonstravo, kad nori likti. Tačiau daugiau gyventojų turinti Anglija balsavo už išstojimą.

Škotų lyderė pareiškė, kad šiuo metu svarstomas naujo referendumo dėl Škotijos atsiskyrimo nuo Jungtinės Karalystės klausimas.

15:07 Atsistatydina JK komisaras Europos Komisijoje Johathanas Hillas

JK komisaras Europos Komisijoje Johathanas Hillas pareiškė, kad to, kas padaryta, nebepakeisi. Jis mano kad jam nebederėtų tęsti EK finansų komisaro pareigų.

Tiesa, dar dvi savaites jis liks pareigose, kad tinkamai perduotų darbus. Artimas JK ministro pirmininko D. Camerono bendražygis J. Hillas buvo už JK pasilikimą ES.

14:38. Nori skyrybų su Londonu kaip galima greičiau

Europos Sąjungą įsteigusios šalys nori, kad Didžioji Britanija išstojimo iš Bendrijos procesą pradėtų „kaip galima greičiau“, kad blokas neįstrigtų „nežinomybės būsenoje“, šeštadienį pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras Frank-Walteris Steinmeieris.

Šešios ES šalys-steigėjos šeštadienį pareiškė norinčios, kad Britanija pasitraukimo iš Bendrijos procesą pradėtų „kaip galima greičiau“, o Prancūzija pabrėžė, kad naujas JK ministras pirmininkas turi būti išrinktas nedelsiant.

„Mes sutariame, kad šis procesas privalo prasidėti kaip galima greičiau, kad neįstrigtume ilgai trunkančioje nežinomybės būsenoje, o galėtume sutelkti visą dėmesį į Europos ateitį ir dirbti ta linkme“, – sakė F. -W. Steinmeieris.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Marcas Ayrault pareiškė, kad labai svarbų, jog britų premjeras Davidas Cameronas, paskelbęs apie planus atsistatydinti spalį, kaip galimų greičiau užleistų postą naujam premjerui, kuris vadovautų šaliai pereinamuoju laikotarpiu.

„Turi būti paskirtas naujas ministras pirmininkas, tam užtenka kelių dienų“, – žurnalistams sakė prancūzų ministras.

Paskelbdamas apie savo ketinimą atsistatydinti D. Cameronas pareiškė, kad jo įpėdinis turės vesti derybas dėl išstojimo pagal Lisabonos sutarties 50-ojo straipsnio nuostatas, kuriose nurodomas dvejų metų išstojimo laikotarpis.

Tačiau ir F.-W.Steinmeieris, ir J.-M.Ayrault, taip pat – jų kolegos Nyderlandų atstovas Bertas Koendersas, Italijos – Paolo Gentilonis, Belgijos – Didier Reyndersas ir Liuksemburgo – Jeanas Asselbornas Vokietijos sostinėje pabrėžė, kad laikas šiuo atveju vaidina svarbiausią vaidmenį.

„Mes suprantame ir gerbiame referendumo rezultatą ir suprantame, kad Britanija dabar visą dėmesį yra sutelkusi į Britaniją, – sakė kolegų apsuptas F.- W. Steinmeieris. – Tačiau Londonas yra atsakingas ne tik už Britaniją. Dabar mums turi būti leista sutelkti visą dėmesį į Europos ateitį, vadinasi, po Britanijos priimto spendimo turi būti pradėtas derybų procesas dėl Britanijos pasitraukimo.“

12:43. Neleisime niekam atimti iš mūsų Europos

F.- W. Steinmeieris pareiškė, kad labai svarbu suprasti, jog šis balsavimas yra perspėjimas imtis veiksmų.

„Esu įsitikinęs, kad šios šalys gali pasiųsti aiškią žinią, jog mes neleisime niekam atimti iš mūsų Europos“, – prieš susitikimą su savo kolegomis iš Prancūzijos, Nyderlandų, Italijos, Belgijos ir Liuksemburgo sakė Vokietijos ministras.

Jo teigimu, ES politikai privalo išklausyti „ne tik Europos vyriausybių lūkesčius, bet ir žmonių lūkesčius“.

F.-W. Steinmeieris taip pat perspėjo nepriimti skubotų sprendimų ir pridūrė, kad „visiškai akivaizdu, jog tokiu metu nereikia isterikuoti“.

Vokietijos ministro biuras taip pat pažymėjo, kad šis susitikimas yra vienas iš daugelio pokalbių, kurie dabar vyksta, ir neturėtų būti laikomas „išskirtiniu formatu“.

Dėl „Brexit“ balsavimo pasaulinėse finansų rinkose kilus panikai, tarptautinė reitingų agentūra „ Moody's“ pablogino Britanijos kredito reitingo perspektyvą iki neigiamos, tvirtindama, kad balsavimas pasitraukti iš Europos Sąjungos gali pabloginti ekonomikos perspektyvas.

Po tokio sukrečiančio balsavimo Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as raginančiųjų reformuoti ES priekyje, kad ji išgyventų po skyrybų su Britanija.

Berlyne Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris (priims savo kolegas Jeaną-Marcą Ayrault iš Prancūzijos, Bertą Koendersą iš Olandijos, Paolo Gentiloni iš Italijos, Didier Reyndersą  iš Belgijos, Jeaną Asselborną iš Liuksemburgo šešiašalėms deryboms „aktualiais Europos politiniais reikalais“, sakoma Vokietijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi