Pasaulyje

2016.06.24 22:06

Tūkstančiai londoniečių reikalauja atsiskirti nuo D. Britanijos ir likti ES

BNS 2016.06.24 22:06

Dešimtys tūkstančių londoniečių penktadienį pasirašė peticiją, reikalaujančią, kad jų metropolis liktų Europos Sąjungoje, o meras Sadiqas Khanas pareiškė, kad šis miestas turi tarti savo žodį per derybas dėl Britanijos išstojimo iš ES.

Daugiau kaip 40 tūkst. žmonių tinklalapyje change.org pasirašė peticiją, reikalaujančią „paskelbti Londoną nepriklausomą nuo Jungtinės Karalystės ir prašyti priėmimo į ES“.

Jei per visą Didžiąją Britaniją 52 proc. balsavusiųjų ketvirtadienį referendume buvo už pasitraukimą iš ES, net 60 proc. Londono gyventojų balsavo už pasilikimą 28 šalių Bendrijoje.

„Londonas yra tarptautinis miestas, ir mes norime likti Europos širdyje“, – nurodoma peticijoje.

„Pripažinkime – likusi šalies dalis nesutinka. Tad užuot pasyviai agresyviai balsavę prieš vienas kitą per kiekvienus rinkimus, išsiskirkime oficialiai ir susidėkime su mūsų draugais žemyne“, – sakoma peticijoje.

Peticijoje meras S. Khanas raginamas paskelbti Londoną nepriklausomu ir prašytis priimamam į ES.

S. Khanas, savo ruožtu, paskelbė pareiškimą apie derybas dėl Britanijos pasitraukimo iš ES.

„Labai svarbu, kad Londonas turėtų balsą svarstyme per tas derybas, kartu su Škotija ir Šiaurės Airija“, – sakė už narystę ES pasisakantis meras.

„Jeigu mes būsime ne ES, labai svarbu, kad mes liktume vieningoje rinkoje“, – sakė jis.

„Būtų klaida pasitraukti iš vieningos 500 mln. žmonių rinkos, su visais laisvosios prekybos privalumais, – nurodė S. Khanas. – Aš spausiu vyriausybę, kad užtikrintų, jog tai bus kertinis akmuo derybose su ES“.

Dar kitą peticiją – „Londonas liks ES dalimi“ – pasirašė daugiau kaip 9 tūkst. žmonių, taip pat tinklalapyje change.org; joje tvirtinama, kad balsavimas pasitraukti iš ES buvo „gyvybiškai svarbus sprendimas, su kuriuo mes nesutinkame“.

Tinkle „Twitter“ greitai atsirado paskyra @London_Stays (Londonas lieka), kurioje daugelis rašė komentarus su grotažyme #londonstays.

„Tikrai tikimės, kad būsime tik„out“, o ne „out out““, – parašė Katy Ball. Kitas „Twiter“ vartotojas @ldn_republic (Londonas – respublika) parašė: „Nebe britas, o londonietis“.

„Aš dabar esu oficialiai visiškai už Škotijos nepriklausomybę, vieningą Airiją ir Londono miestą valstybę“, – parašė Clare Fenwick.

Škotijoje ir Šiaurės Airijoje, kaip ir Londone, dauguma balsavo už D. Britanijos pasilikimą ES.