Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.24 20:51

V. Putinas dėl „Brexit“ kaltina Londono „per didelį pasitikėjimą“

BNS 2016.06.24 20:51

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį sakė, kad britų vyriausybė „pernelyg pasitikėjo“ savimi per referendumą ES klausimu, ir neigė užėmęs poziciją dėl „Brexit“.

Referendumo organizavimas buvo „nieko daugiau, tik per didelis pasitikėjimas ir paviršutiniškas požiūris iš britų vadovybės pusės darant lemtingus sprendimus savai šaliai ir Europai kaip visumai“, sakė V. Putinas, kurio komentarus transliavo Rusijos valstybinė televizija.

„Tai turės pasekmių Jungtinei Karalystei, visai Europai ir, žinoma, mums“, – pridūrė jis.

Daugelis stebėtojų yra sakę, kad „Brexit“ būtų parankus V. Putinui, nes jis buvo kaltinamas pleišto tarp ES narių varymu.

Tačiau penktadienį Rusijos lyderis sakė, kad jo šalis niekada „nesikišo, niekada nereiškė savo nuomonės šiuo klausimu“. Jis atmetė bandymus susieti Maskvą su D. Britanijos balsavimu dėl pasitraukimo iš ES.

„Žinoma, mes atidžiai stebėjome, kas vyksta, bet niekaip neveikėme šio proceso ir net nemėginome to daryti“, – sakė V. Putinas.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas taip pat pabrėžė, kad nėra jokių požymių, jog Maskva būtų patenkinta to balsavimo rezultatais.

„Brexit“ tema yra Didžiosios Britanijos vidaus klausimas ir Britanijos santykių su ES klausimas, – pabrėžė jis. – ES yra labai svarbi Rusijos prekybos, ekonomikos ir investicijų partnerė, todėl, žinoma, Maskva suinteresuota, kad ES išliktų stipri ekonominė galybė – klestinti, stabili ir nuspėjama.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi