Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.24 17:47

Kremlius tikisi palaikyti gerus ryšius su Britanija, kai ji išstos iš ES

BNS 2016.06.24 17:47

Kremlius penktadienį išreiškė viltį, kad Britanijos sprendimas pasitraukti iš Europos Sąjungos nepablogins ryšių su Rusija, tvirtindamas, kad stipri ir prognozuojama Bendrija atitinka Maskvos interesus.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dar nepakomentavo ketvirtadienį Britanijoje vykusio referendumo rezultatų, bet jo atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad šalies vadovas tikisi, kad Jungtinės Karalystės sprendimas palikti Bendriją nepablogins ryšių tarp Londono ir Maskvos.

„Mūsų santykių su Didžiąja Britanija bagažas labai nepaprastas, labai turtingas tradicijų, turtingas istoriškai, bet šiuo metu labai nepaprastas, – D. Peskovas aiškino žurnalistams. – Ne visada galime konstatuoti, kad mūsų partneriai britai pasiruošę bendrauti ir bendradarbiauti.“

„Tikimės, kad susiklosčius naujai tikrovei visgi nugalės supratimas, kad būtina kurti gerus santykius su mūsų šalimi“, – pridūrė jis.

Maskvos meras Sergejus Sobianinas savo ruožtu sakė, kad pasitraukus Britanijai Europos Sąjunga būtų mažiau linkusi taikyti ekonomines sankcijas Rusijai.

„Nesant Britanijos, niekas taip atkakliai nekovos dėl prieš mus nukreiptų ES sankcijų“, – jis rašė savo „Twitter“ žinutėje.

Vis dėlto D.Peskovas niekaip neužsiminė, kad Maskva džiaugiasi referendumo rezultatais.

„Brexit“ tema yra Didžiosios Britanijos vidaus klausimas ir Britanijos santykių su ES klausimas, – pabrėžė jis. – ES yra labai svarbi Rusijos prekybos, ekonomikos ir investicijų partnerė, todėl, žinoma, Maskva suinteresuota, kad ES išliktų stipri ekonominė galybė – klestinti, stabili ir nuspėjama.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi