Pasaulyje

2021.05.13 14:25

BBC: dokumentai patvirtina Navalno teiginius apie „Putino vilą“

LRT.lt2021.05.13 14:25

Ištaigingi rūmai Juodosios jūros pakrantėje esančiame Gelendžikame anksčiau priklausė ilgamečiam Rusijos prezidento Vladimiro Putino bendražygiui Nikolajui Šamalovui, o vėliau už nedidelę kainą buvo parduoti neįvardytam subjektui. Vadinamosios „Putino vilos“ statybose dalyvavo Rusijos valstybė, praneša gautus dokumentus analizavusi BBC rusų tarnyba.

Tai patvirtina opozicionieriaus Aleksejaus Navalno dokumentiniame filme išdėstytus teiginius, rodytas finansines ataskaitas ir kitus įrodymus. A. Navalno filme nurodoma, kad tikrasis ištaigingos vilos savininkas yra Vladimiras Putinas.

Kaip rodo BBC dokumentai, rūmus N. Šamalovas pardavė už maždaug perpus mažesnę kainą, nei tikroji jų vertė, pažymi „Radio Svoboda“.

Rusijos prezidentas V. Putinas neigė, kad 1 mlrd. eurų vertės rūmai su ledo čiuožykla, cerkve, arbatos nameliu, požeminiu tuneliu į paplūdimį, priklauso jam. A. Navalno antikorupcinio fondo FBK sukurtas filmas buvo paskelbtas „Youtube“ platformoje, čia jį peržiūrėjo 116 mln. žmonių.

Po filmo paviešinimo ir V. Putino neigimų, oligarchas Arkadijus Rotenbergas paskelbė, esą rūmai priklauso jam.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.