Pasaulyje

2016.06.24 12:11

Europos kraštutiniai dešinieji džiaugiasi „Brexit“ rezultatais ir žada referendumus savose šalyse

ELTA 2016.06.24 12:11

Europos kraštutinių dešiniųjų partijos džiaugiasi Didžiosios Britanijos gyventojų sprendimu trauktis iš Europos Sąjungos (ES). Jos žvelgia į rezultatus kaip į jų euroskeptiškos ir prieš imigraciją nukreiptos politikos pergalę ir žada imtis panašių referendumo iniciatyvų savo šalyse, rašo „The Guardian“.

Prancūzijos „Nacionaliniam frontui“ Britanijos referendumo rezultatai yra galimybė padidinti lyderės Marine Le Pen populiarumą prieš kitais metais įvyksiančius prezidento rinkimus. Be to, tai žymi ir partijos euroskeptiškos ir antiimigracinės politikos postūmį.

M. Le Pen RTL radijui sakė besidžiaugianti, kaip ir dauguma prancūzų, dėl britų teisingo sprendimo. Pasak jos, tai, kas vakar atrodė neįmanoma, šiandien tapo realybe. Penktadienį M. Le Pen paskelbs išsamesnį pareiškimą.

Nyderlandų kraštutinių dešiniųjų pažiūrų politikas Geertas Wildersas teigė, kad olandai taip pat nori patys vadovauti savo šaliai, ekonomikai, sienoms ir imigracijos politikai, bei kvietė taip pat surengti referendumą dėl narystės ES.