Pasaulyje

2016.06.23 23:21

Po mirtinų žaibų iškrovų Indijoje ūkininkai ragina vyriausybę imtis veiksmų

LRT.lt 2016.06.23 23:21

Rytų Indijos ūkininkai reikalauja, kad vyriausybė imtųsi prevencinių veiksmų po to, kai per dvi dienas nuo žaibų iškrovų žuvo mažiausiai 93 žmonės.

Audros Biharo valstijoje metu žaibai nutrenkė 56 ir sužalojo 28 žmones, daugumą kaimo vietovėse. Pasak vietos pareigūnų, dar 37 žmonės žuvo Utar Pradešo, Džharkhando ir Madja Pradešo valstijose, rašo theguardian.com.

„Darbas yra darbas. Mes negalime sustoti dėl blogo oro. Turime tęsti darbus laukuose. Bet mums baisu, kai matome tiek daug debesų ir elektros danguje“, – sakė ūkininkas Lal Babu Usvaha.

Ūkininkas tikino, kad vyriausybė turėtų padėti dirbantiesiems laukuose. Žemės ūkio darbininkai sudaro didžiąją dalį tarp tūkstančių žmonių, kurie kasmet žūva nuo žaibų iškrovų.

Kitas ūkininkas teigė, kad žmonės yra pasirengę padaryti viską, ką vyriausybė nurodys, jei tik ji gali jiems padėti.

Biharo ūkininkų kooperatyvo sekretorius Rakeshas Kumaras Singhas sakė, kad „ūkininkai žino, jog audros metu negalima stovėti po medžiais ir atviroje teritorijoje, ir bėga slėpti po artimiausia pastoge“.

Tuo tarpu vyriausybė paskelbė, kad skirs 5,2 tūkst. eurų išmokas žuvusių žmonių artimiesiems ir stengsis padengti sužeistų ūkininkų gydymo išlaidas.

Žaibų lydimos audros yra pakankamai įprastas reiškinys Indijoje birželio–spalio laikotarpiu, tačiau šios savaitės žaibų iškrovos lygis buvo ypač aukštas. Naujausiais duomenimis, 2014 m. Indijoje nuo žaibų iškrovų žuvo daugiau nei 2,5 tūkst. žmonių.