Pasaulyje

2021.05.13 11:53

Žiniasklaida: ES mano, kad Rusija bando visiškai prisijungti Rytų Ukrainos teritorijas

LRT.lt2021.05.13 11:53

Europos Sąjunga (ES) mano, kad Rusija siekia visiškai integruoti Rytų Ukrainos teritorijas, kurias kontroliuoja Maskvos vadovaujami ir remiami separatistai. Tai rodo vidinis Bendrijos dokumentas, kurį matė leidinys „Bloomberg“

ES valstybėms išsiųstame vidiniame dokumente nurodoma, kad Rusija Donbase rengia vietos rinkimus ir dalina Rusijos pasus regiono gyventojams. To tikslas – de facto integruoti Donbasą į Rusijos teritoriją, rašo „Bloomberg“.

Rusija nuo 2019 m. jau yra išdalinusi per pusę milijono pasų Donbaso gyventojams, jiems žadama leisti balsuoti Rusijos Dūmos rinkimuose rudenį.

ES dokumente nurodomi keli pasirinkimai, kaip Bendrija gali didinti savo paramą Ukrainai: nepripažinti Donbase ir aneksuotame Kryme išdalintų Rusijos pasų, mažinti Ukrainos energetinę priklausomybę nuo Maskvos, padėti kovoti su kibernetinėmis grėsmėmis ir dezinformacija, leisti dalyvauti ES saugumo projektuose. Taip pat neatmetama, kad daugėjant pažeidimų, Rusijai gali būti įvestos papildomos sankcijos, pažymi „Bloomberg“.

Tačiau dokumente išdėstytiems teiginiams per posėdį antradienį pritarė ne visi ES ambasadoriai, rodo kitas „Bloomberg“ matytas dokumentas. Viena diplomatų grupė parėmė šiuos teiginius, kiti pabrėžė, kad Ukraina pirma turi įgyvendinti daugiau reformų, o tada ES galės kalbėti apie didesnę Kijevo integraciją į Bendrijos saugumo projektus.

Rusija 2014 metais aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį ir pradėjo karinę agresiją prieš Kijevą Ukrainos Rytuose, kur vadovauja ir remia separatistus. Vakarų valstybės dėl tokių veiksmų Rusijai įvedė sankcijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.