Pasaulyje

2016.06.23 15:02

Ankara uždraudė Bundestago nariams aplankyti šalies pajėgas Turkijoje

ELTA 2016.06.23 15:02

Ankara uždraudė Vokietijos Bundestago nariams aplankyti prieš „Islamo valstybę“ (IS) kovojančios koalicijos aviacijos bazę, kurioje yra vokiečių karinės pajėgos bei lėktuvai. Berlynas įtaria, kad Ankaros pyktį išprovokavo Bundestago priimta rezoliucija dėl armėnų genocido, rašo, naujienų agentūra RT.

Vokietijos žiniasklaida praneša, kad Turkijos pareigūnai atšaukė Vokietijos gynybos sekretoriaus Ralfo Brauksiepe`o ir kitų Bundestago narių liepos mėnesio vizitą į Inčirliko karinių oro pajėgų bazę.

Praėjusiais metais Vokietija sutarė į bazę atsiųsti naikintuvų bei kitokių lėktuvų taip padėdama koalicijai atlaikyti kovą su „Islamo valstybės“ teroristine grupuote. Šiuo metu bazėje yra apie 250 Vokietijos karių, šeši žvalgybiniai naikintuvai „Tornado“ ir degalus pildantis lėktuvas.

Įtampa tarp Ankaros ir Berlyno paskutiniaisiais mėnesiais vis didėjo. Viskas prasidėjo dėl komiko tiesioginiame eteryje perskaitytos poemos, įžeidžiamai atsiliepusios apie Turkijos prezidentą Recepas Tayyipas Erdoganas. Vokietija taip pat kritikavo griežtą Turkijos nuomonę apie žurnalistus, akademikus ir žiniasklaidos veiklą bei primygtinai siūlė Turkijai peržiūrėti prieštaringus įstatymus.