Pasaulyje

2021.05.12 17:46

Žiniasklaida: auga įtarimai, kad atakas prieš JAV diplomatus surengė Rusijos šnipai

LRT.lt2021.05.12 17:46

JAV žvalgyba įtaria, kad mįslingas atakas prieš amerikiečių diplomatus ir kitus tarnautojus užsienyje galėjo surengti Rusijos žvalgybos tarnybos. CŽA vis dar atlieka tyrimą, apie kurį kasdien pranešama agentūros vadovui, tačiau žvalgybininkai vieningos nuomonės dar nepriėjo, leidiniui „Politico“ sakė šaltiniai.

JAV pareigūnai įtaria, kad „Havanos sindromu“ pramintas atakas galėjo rengti Rusijos karinės žvalgybos (GRU) agentai. 2016 metais grupė amerikiečių diplomatų ir žvalgybos darbuotojų, dirbusių užsienio ambasadose, patyrė pasikartojančius galvos skausmus, pusiausvyros ir klausos praradimus, skambėjimą ir spaudimą ausyse, kai kuriais atvejais ir ilgalaikę žalą smegenims.

JAV tyrėjai kol kas nėra nustatę, kas sukėlė žalą amerikiečių sveikatai, tačiau įvairios žvalgybos tarnybos bendradarbiauja vykdydamos tyrimą. Apie jo eigą kasdien yra informuojamas CŽA direktorius Williamas Burnsas, nurodo „Politico“.

Neseniai Praha pranešė turinti įrodymų, kad GRU agentai surengė 2 sprogdinimus Čekijos ginklų sandėlyje, kurių metu žuvo čekai. Rusijos šnipai įtariami ir pasikėsinimu į Bulgarijos ginklų prekeivį. 2014 metais GRU agentai surengė pasikėsinimą į Sergejų Skripalį Jungtinėje Karalystėje, kur panaudojo cheminį ginklą „Novičiok“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.