Pasaulyje

2016.06.22 23:13

Kolumbijos vyriausybė ir FARC sukilėliai susitarė dėl galutinių paliaubų

ELTA 2016.06.22 23:13

Po kelis dešimtmečius trukusio pilietinio karo Kolumbijos vyriausybė ir sukilėlių grupuotė FARC susitarė dėl galutinių paliaubų. Sutarta, kad sukilėliai sudės ginklus, o vyriausybė garantuos jų saugumą. Apie tai Kubos sostinėje, Havanoje, trečiadienį pranešė derybininkai, kuriais remiasi agentūra dpa.

Paliaubos yra sąlyga taikos sutarčiai, dėl kurios abi šalys derasi nuo 2012 metų pabaigos. Pilietinis karas Kolumbijoje nuo septintojo dešimtmečio pradžios nusinešė 220 000 žmonių gyvybių. Milijonai žmonių buvo išvyti iš savo gimtųjų vietų.

„Daugybės aukų vardu. Daugiau jokių žuvusiųjų ir siaubo tėvynei. Šiandien paskutinioji karo diena", – „Twitter“ rašė FARC derybininkai. Carlosas Lozada iš FARC vadovybės teigė: „Mes savo pareigą įvykdėme“.

Ketvirtadienį Kolumbijos prezidentas Manuelis Santosas ir FARC vadas Rodrigo Londonas turėtų pasirašyti paliaubų susitarimą. Į ceremoniją Havanoje, be to, laukiama atvykstant Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus Ban Ki Moono bei garantijas suteikiančių šalių Kubos ir Norvegijos atstovų.

FARC jau prieš metus paskelbė vienašališkas paliaubas. Kolumbijos ginkluotosios pajėgos tada nutraukė oro antskrydžius prieš sukilėlių pozicijas, o Konflikto intensyvumas pastebimai nusilpo.