Pasaulyje

2016.06.22 16:11

Prancūzų profsąjungos: vyriausybė leido rengti protestą Paryžiuje

Prancūzijos profesinės sąjungos trečiadienį pareiškė, kad socialistų vyriausybė leis ketvirtadienį surengti protesto demonstraciją Paryžiuje, suderinus kitą protestuotojų eisenos, kur buvo iš pradžių uždrausta, maršrutą.

„Po įtemptų derybų su vidaus reikalų ministru profesinė sąjunga ir studentų organizacijos gavo leidimą surengti demonstraciją maršrutu, kurį pasiūlė Vidaus reikalų ministerija“, – sakė Philippe`as Martinezas  iš didžiausios radikalios profesinės sąjungos CGT per spaudos konferenciją.

Anksčiau buvo pranešta, kad Prancūzijos vidaus reikalų ministerija uždraudė ketvirtadienį profsąjungų rengiamą protesto akciją, nes ankstesnės demonstracijos baigėsi riaušėmis.

Policijos pranešime buvo teigiama, kad pareigūnams neliko „kitos išeities“, tik uždrausti demonstraciją, kurioje planuota protestuoti prieš kontroversiškas darbo rinkos reformas, siūlomas prezidento Francois Hollande`o socialistų vyriausybės.

F. Hollande`as anksčiau perspėjo dėl draudimų, nes smurto scenos Paryžiaus ir kitų miestų gatvėse kenkia šalies įvaizdžiui, kai vyksta Europos futbolo čempionatas.

Per paskutinę profsąjungų akciją 40 žmonių buvo sužeista, dešimtys suimta, kai protestuotojai įsivėlė į gatvių muštynes su policija.

Per neramumus pietiniame sostinės rajone pareigūnai naudojo vandens patranką, malšindami riaušes, kai „keli šimtai“ kaukėtų protestuotojų svaidė įvairius daiktus į policininkus.

Pareigūnai ir organizatoriai skelbė labai skirtingus šių akcijų dalyvių skaičius: profsąjungos tvirtino, kad visoje Prancūzijoje į gatves išėjo 1,3 mln. žmonių, nors policija teigė, kad protestuotojų tebuvo apie 125 tūkst., iš jų apie 80 tūkst. – Paryžiuje.

Šalies darbo rinką siekiama pertvarkyti, norint užtikrinti jos didesnį lankstumą ir sumažinti didelį nedarbą, bet kritikai tuos pokyčius laiko pernelyg palankiu verslui.

Profsąjungos reikalavo leidimo surengti eitynes Paryžiuje, bet vyriausybė tvirtino, kad nejudrus mitingas bus lengviau kontroliuojamas.