Pasaulyje

2016.06.22 14:57

Balsuoti dėl „Brexit“ užsiregistravo rekordinis skaičius žmonių

BNS2016.06.22 14:57

Balsuoti ketvirtadienį vyksiančiame referendume dėl tolesnės Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje užsiregistravo rekordinis skaičius rinkėjų – 46,5 mln. žmonių, pranešė Rinkimų komisija.

„Negalutiniai duomenys apie Jungtinės Karalystės ir Gibraltaro elektoratą rodo, kad Jungtinėje Karalystėje jis rekordinis – 46  mln. 499 tūkst.  537 rinkėjai“, – rašoma antradienį Rinkimų komisijos išplatintame pranešime.

Pastarąjį kartą rekordas buvo užfiksuotas per praėjusių metų visuotinius rinkimus, kuriuose užsiregistravo balsuoti 46 mln. 354 tūkst. 197 rinkėjai.

Kaip ir per Britanijos parlamento rinkimus, ketvirtadienį gali balsuoti ir Britanijoje gyvenantys Airijos piliečiai – maždaug 500 tūkst. žmonių.

Balsuoti taip pat gali Tautų Sandraugos piliečiai iš Europos Sąjungai priklausančių Kipro ir Maltos.

Rinkimų komisija nurodė, kad Gibraltare balsuoti užsiregistravo 24 tūkst. 117 žmonių.

Registracija turėjo baigtis birželio 7 dieną, tačiau buvo pratęsta dviem dienoms, nes sugedo oficiali internetinės registracijos sistema, tūkstančiams žmonių mėginant užsirašyti prieš pat galutinį terminą.

Iš 525 tūkst. žmonių, sėkmingai užsiregistravusių birželio 7 dieną, maždaug 132 tūkst. yra jaunesni nei 25 metų ir tik 13 tūkst. – 65–74 metų amžiaus.

Viešosios nuomonės apklausos rodo aiškią kartų takoskyrą: jaunesni rinkėjai labiau palaiko tolesnę narystę Europos Sąjungoje, o vyresni – pasisako už „Brexit“.

Taip pat laikoma, kad jaunesni žmonės tradiciškai yra mažiau linkę balsuoti, todėl didelis balsuoti užsiregistravusių jaunų žmonių skaičius gali būti palankus „Pasilikimo“ stovyklai.