Pasaulyje

2021.05.11 11:16

Lukašenka su Putinu aptarė Ukrainos narystę NATO

LRT.lt2021.05.11 11:16

Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka telefoniniame pokalbyje su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu aptarė „situaciją Ukrainoje ir šalies siekius artimai bendradarbiauti su NATO“, pranešė Minskas. Lyderiai pažadėjo greitai surengti susitikimą ir aptarti šalių iššūkius, nurodo agentūra „Unian“.

Ukraina siekį įstoti į NATO bei Europos Sąjungą (ES) yra įrašiusi į šalies Konstituciją. Šiemet, kai Rusija ėmė telkti karines pajėgas Ukrainos pasienyje, Kijevas ragino NATO pateikti šaliai narystės veiksmų planą (MAP), kuris užtikrintų aiškesnę prisijungimo prie Aljanso perspektyvą.

Kremlius pareiškė, kad Ukrainos prisijungimas prie NATO „pablogintų situaciją Donbase“, kur Ukrainos Vyriausybės pajėgos kariauja su Rusijos vadovaujamais ir remiamais separatistais. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova grasino, kad Kijevo prisijungimas prie Aljanso turėtų „nepataisomų pasekmių Ukrainos valstybingumui“ ir eskaluotų padėtį Donbase. A. Lukašenka dažnai kaltina NATO karių telkimu Baltarusijos pasienyje, taip esą siekiant eskaluoti padėtį.

A. Lukašenka ir V. Putinas taip pat aptarė šalių vidaus reikalus ir iššūkius. Kalbėdamas pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare proga, A. Lukašenka ragino Baltarusijos gyventojus baigti protestus prieš jo režimą, nes kitaip esą šalis vėl „taps kitų karo vieta“.

„Šios priešpriešos niekam nereikia“, – sakė A. Lukašenka, turėdamas omenyje nuo rugpjūčio tebesitęsiančius prodemokratinius protestus, reikalaujančius naujų prezidento rinkimų. Režimas prieš taikius protestuotojus naudoja smurtą, dėl kurio Europos Sąjunga A. Lukašenkai ir jo aplinkos pareigūnams įvedė sankcijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.