Pasaulyje

2016.06.21 20:23

D. Trumpas atleido rinkimų kampanijos vadovą

Respublikonų partijos kandidato į prezidento postą Donaldo Trumpo stovyklą palieka jos vadovas Corey Lewandowskis. Donaldo Trumpo kampanijai artimi asmenys, kurie nepanoro atskleisti savo pavardžių, laikraščiui „The New York Times“ sakė, kad C. Lewandowskis buvo atleistas.

Įdomu tai, kad D. Trumpo stovykla visada gyrė C. Lewandowskio rinkimų kampaniją, vadino ją pačia geriausia, kokią tik yra mačiusi Respublikonų partija.

Viena iš priežasčių galėjo būti buvusio kampanijos vadovo santykiai su kovo mėnesį priimtu vyriausiuoju D. Trumpo kampanijos strategu Paulu Manafortu buvo gana komplikuoti. Pastarąjį D. Trumpas priėmė, kai pradėjo galvoti, kad jo kampanija gali užsitęsti.

Šaltinių kampanijos viduje teigimu, P. Manafortas norėjo priimti daugiau žmonių į kampaniją, tačiau tam itin priešinosi C. Lewandowskis. Pirmadienį keli kampanijos nariai socialiniuose tinkluose džiaugėsi, kad pagaliau „raganius“ išmestas iš komandos.

Kita buvusio D. Trumpo rinkiminės kampanijos atleidimo priežastis – bandymas suvienyti Respublikonų partiją į kovą su pastaruoju metu ypač aktyvia Hillary Clinton.

Tačiau po paskutinių kalbų Republikonų partijos elitas neskuba išreikšti palaikymo Donaldui Trumpui. Partijos rėmėjai, pavyzdžiui, „Apple“, net užšaldė finansavimą, kai D. Trumpas vėl pradėjo kalbėti apie musulmonų neįleidimą į Jungtines Valstijas. Todėl atleisdamas C. Lewandowskį milijardierius greičiausiai tikisi pakreipti kampaniją taip, kad kuo daugiau partijos narių išreikštų palaikymą jam.