Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.21 12:21

Turkija ir Izraelis paskelbs susitarimą dėl santykių normalizavimo

BNS 2016.06.21 12:21

Turkija ir Izraelis, kaip pranešama, šį savaitgalį paskelbs susitarimą dėl santykių normalizavimo užbaigiant šešerius metus trukusią diplomatinę krizę, kurią išprovokavo 10-ies Turkijos piliečių gyvybių pareikalavęs Izraelio reidas prieš flotilę, plaukusią į Gazos Ruožą.

Dienraštis „Hurriyet“ antradienį rašė, kad abi šalys apie susitarimą paskelbs per galutines derybas birželio 26 dieną, intensyvia diplomatija pasiekus kompromisinį susitarimą dėl dalinio Izraelio taikomos blokados Gazos Ruožui panaikinimo.

Anksčiau glaudiems Izraelio santykiams su svarbia NATO nare Turkija buvo smarkiai pakenkta, kai Izraelio komandosai 2010 metų gegužę surengė nevykusį reidą prieš šešių laivų flotilę, bandžiusią pralaužti Gazos Ruožo blokadą.

Žuvo devyni aktyvistai, plaukę turkams priklausančiu keltu „Mavi Marmara“, o vėliau nuo patirtų sužeidimų mirė dar vienas.

Dvi iš svarbių Turkijos sąlygų santykiams po piktos diplomatinės krizės normalizuoti – atsiprašymas ir kompensacija – didele dalimi buvo įvykdytos, ir kaip pagrindinė kliūtis liko trečias turkų reikalavimas – kad Izraelis panaikintų „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo blokadą.

Pagal susitarimo sąlygas Izraelis leis užbaigti labai reikalingą ligoninę Gazoje, taip pat – statyti naują elektrinę ir jūros vandens distiliavimo gamyklą, kuri gamins geriamąjį vandenį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi