Pasaulyje

2016.06.21 12:02

Japonijos ministerija: Britanijos pasitraukimas iš ES kelia grėsmę Tokijo interesams

ELTA 2016.06.21 12:02

Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos pakenktų Japonijos nacionaliniams interesams. Tokią nuomonę antradienį išsakė šalies užsienio reikalų ministras Fumio Kishida, kalbėdamas Tokijuje surengtoje spaudos konferencijoje.

„Birželio 23 d. vyksiančio balsavimo rezultatai tiesiogiai turi įtakos Japonijos nacionaliniams interesams, – sakė ministras. – Mūsų šaliai palanki Britanijos narystė Europos Sąjungoje“.

Užsienio reikalų ministerijos vadovas išreiškė viltį, kad Londonas išsaugos savo statusą ir toliau bus laikomas „įtakinga jėga, prisidedančia prie taikos ir stabilumo pasaulyje“.

Japonijos verslo sluoksniai palaiko glaudžius ryšius su Didžiąja Britanija, turi ten įmonių, orientuotų ne tik į vietos, bet ir bendrąją Europos rinką. Pavyzdžiui, „Nissan Motor“ padalinys šiaurinėje Anglijos dalyje 2015 metais pagamino maždaug 480 tūkst. automobilių, kurių nemaža dalis be jokių muitų buvo tiekiami į kitas ES valstybes. „Nissan Motor“ prezidentas Carlosas Ghosnis atvirai agituoja Didžiąją Britaniją pasilikti Europos Sąjungos nare.