Pasaulyje

2021.05.09 20:34

Per pratybas Estijoje sužalojimų patyrė keletas JAV desantininkų

BNS2021.05.09 20:34

Per NATO pratybas „Swift Response“ Estijoje sužalojimų patyrė keletas JAV desantininkų.

JAV ambasados ​​Estijoje atstovas „Postimees“ leidiniui patvirtino, kad ankstyvą šeštadienio rytą keli Jungtinių Valstijų desantininkai patyrė nesunkių sužeidimų, nusileisdami į Nurmse oro uostą, ir buvo nugabenti į ligoninę.

„Tai yra įprasta oro operacijimos“, – pridūrė JAV ambasados atstovas.

„Nė vienas šių sužalojimų nėra pavojingas gyvybei, o dauguma juos patyrusių karių jau grįžo į rikiuotę. Trijų karių kojų traumų gydymas tęsiamas“, – sakė jis.

„Swift Response“ pratybų aktyvioji dalis prasidėjo gegužės 5-ąją. Pratybų metu Estijos gynyba praktikuojama esant potencialiai krizinei situacijai, jose mokoma apie 2,5 tūkst. karių iš Estijos, JAV ir Jungtinės Karalystės. Pratybose dalyvauja daugiau nei 20 lėktuvų ir 25 sraigtasparniai.

Pasak Estijos gynybos vyriausiojo pajėgų štabo pranešimo, šeštadienio vakarą, vykdant pratybas „Swift Response“ virš Nurmse oro uosto buvo desantuota apie 600 JAV armijos 82-osios oro desanto divizijos desantininkų su karine technika ir transporto priemonėmis. Dauguma jų buvo atskraidinti tiesiai iš Fort Bragg divizijos bazės Šiaurės Karolinoje, JAV.

Pratybos „Swift Response“ baigsis gegužės 14-ąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.