Pasaulyje

2021.05.09 16:23

Žiniasklaida: miškuose dingo Rusijos ligoninės vadovas, tyręs Navalną po apnuodijimo

atnaujinta 16.26
LRT.lt2021.05.09 16:23

Buvęs Omsko ligoninės vadovas Aleksandras Murachovskis dingo miškuose, paskelbta jo paieška, pareigūnai į pagalbą pasitelkė sraigtasparnį. Pastaruoju metu A. Murachovskis ėjo regiono Sveikatos ministro pareigas, skelbia televizija „Dožd“.

Anksčiau jis vadovavo Omsko ligoninei, kur po apnuodijimo buvo paguldytas Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas. A. Murachovskis A. Navalnui po apnuodijimo buvo diagnozavęs tam tikrą medžiagų apykaitos sutrikimą. A. Navalnas vėliau kaltino jį suklastojus diagnozę.

Rusijos žiniasklaidos duomenimis, A. Murachovskis balandžio 7 d. savo automobiliu išvyko į aplinkinius miškus, su juo buvo neįmanoma susisiekti. Paiešką atliekantys pareigūnai aptiko jo visureigį pelkėje, tačiau vyro paieška tęsiasi.

Iš pradžių vyro artimieji bandė jo ieškoti patys, skelbia „Dožd“. A. Murachovskio žmona atsisakė komentuoti padėtį.

Vasario pradžioje netikėtai mirė tos pačios Omsko ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojas anestezijai ir reanimacijai Sergejus Maksimišinas. Jo vadovaujamame intensyvios terapijos skyriuje buvo gydomas A. Navalnas. Balandį mirė tos pačios ligoninės Traumų ir ortopedijos skyriaus vadovas.

Rugpjūčio 20 dieną A. Navalnas pasijuto blogai ir neteko sąmonės lėktuve, kuris skrido iš Sibiro miesto Tomsko į Maskvą, todėl laineris buvo priverstas skubiai nutūpti Omske. Komos ištiktas A. Navalnas buvo hospitalizuotas vienoje Omsko ligoninėje.

Po ištisą parą užsitęsusių derybų 44 metų Kremliaus kritiką buvo leista šeštadienį išskraidinti į Vokietiją – į Berlyne veikiančią universitetinę ligoninę „Charite“. A. Navalno perkėlimą specialiai pritaikytu lėktuvu organizavo fondas „Cinema for Peace“.

A. Navalnas vasario pradžioje grįžo į Rusiją, kur buvo įkalintas dėl tariamų ligtinio paleidimo taisyklių pažeidimų ir Antrojo pasaulinio karo veteranų įžeidimų. Vakarai Rusijai dėl A. Navalno apnuodijimo ir įkalinimo įvedė sankcijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.