Pasaulyje

2021.05.09 15:56

Pilnai paskiepytiems Vokietijos gyventojams nebegalioja dauguma apribojimų, nereikės izoliuotis parvykus

BNS2021.05.09 15:56

Vokietijos Vyriausybei priėmus naujų nutarimų dėl kai kurių laisvių atkūrimo, šalies gyventojams, kurie gavo visas būtinas vakcinos nuo koronaviruso dozes, nuo sekmadienio nebegalios dauguma apribojimų.

Dvi būtinas dozes (arba vieną, priklausomai nuo vakcinos) gavusiems gyventojams nebegalios komendanto valanda ir socialinių kontaktų apribojimai. Tokia tvarka galios daugiau nei septyniems milijonams žmonių, įskaitant ir persirgusius koronavirusine infekcija.

Tokie gyventojai nebeturės pateikti neigiamo testo, kad galėtų gauti tam tikrų paslaugų, pavyzdžiui, apsilankyti pas kirpėją.

Grįžę į Vokietiją iš užsienio, tokie gyventojai nebeturės karantinuotis, jeigu grįžo iš šalies, kuri dėl viruso atmainų plitimo yra padidintos rizikos zonoje.

Tačiau tokie žmonės ir toliau turės laikytis socialinio atstumo ir higienos reikalavimų, kaip antai dėvėti kaukę parduotuvėse ir viešajame transporte.

Anksčiau šią savaitę apie šią naujovę pranešusi teisingumo ministrė Christine Lambrecht sakė, kad bet kokiems viešojo gyvenimo apribojimams turi būti „svari priežastis“. „Kai tik ši priežastis išnyksta, ... šie apribojimai turėtų būti naikinami“, – sakė ji.

RTL televizijos užsakymu atliktos gyventojų apklausos rezultatai rodo, kad 64 proc. vokiečių pasisako už tai, kad visiškai paskiepytiems gyventojams šalyje būtų atverti viešbučiai, restoranai, teatrai ir kino teatrai.

Savo ruožtu Berlyno meras Michaelis Muelleris pripažino, kad bus tikrai sunku patikrinti, ar žmonėms taikomi apribojimai, ar ne. Jis patarė žmonėms nešiotis pasiskiepijimo įrodymą tol, kol įsigalios Europos Sąjungos planuojama skaitmeninių skiepijimo pasų sistema.

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas penktadienį pareiškė manąs, kad Vokietija sustabdė trečiąją koronaviruso bangą, tačiau perspėjo, kad per greitas veiklų atvėrimas „tik padės virusui“.

„Šioje pandemijos fazėje labai svarbu nerizikuoti tuo, kas iki šiol buvo pasiekta“, – pabrėžė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.