Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.21 16:57

Antiteroristinė operacija Briuselyje: dirže – ne sprogmenys, o druska ir sausainiai

DELFI.lt, LRT.lt 2016.06.21 16:57

Briuselio prekybos centre antradienio ryte buvo paskelbta teroro grėsmė. Pranešta, kad Briuselio centre esančiame prekybos centre „City2“ gali būti sprogmenų, prekybos centras evakuotas. Įtariamas vyras buvo sulaikytas.

Nepatvirtintais duomenimis, įtariamasis galėjo dėvėti diržą su sprogmenimis, tačiau šis faktas nepasitvirtino. Anot Briuselio prokuratūros, nebuvo rasta jokių sprogmenų.

Kaip skelbiama vėliau prokuratūros išplatintame pranešime, vyriškis pats paskambino policijai ir pranešė, kad buvo pagrobtas, įsodintas į automobilį ir išlaipintas Neuve gatvėje su sprogmenų diržu, kuris gali būti aktyvuotas nuotoliniu būdu kito asmens.

Policija nuvyko į įvykio vietą ir identifikavo skambinusį asmenį. Vyriškis buvo apsijuosęs diržu, bet šiame buvo ne sprogmenys, o druska ir sausainiai. Jis sulaikytas ir nuvežtas apklausti.

Antradienį pavakare belgų žiniasklaida paskelbė, kad per apklausą 26 metų J. B. prisipažino savo pagrobimą išgalvojęs. Prokuratūra prašo teismo jį suimti ir paskirti psichiatinę ekspertizę.

Sulaikytasis J. B. teisėsaugai yra žinomas dėl įvairių įvykių, kai kurie jų siejami su psichiatrinėmis problemomis. Jis taip pat yra kontaktavęs su policija ir teigęs, kad jam buvo siūloma prisijungti prie „Islamo valstybės“ Sirijoje. Tačiau tyrimas to nepatvirtino.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi