Pasaulyje

2016.06.20 18:17

Belgijoje sulaikyti 6 asmenys dėl nepavykusio išpuolio pernai traukinyje

BNS 2016.06.20 18:17

Belgijos policijos pareigūnai pirmadienį sulaikė šešis asmenis, kurie yra įtariami susiję su pernai nepavykusiu išpuoliu greitajame traukinyje, važiavusiame iš Amsterdamo į Paryžių, pranešė prokurorai.

Praėjusių metų rugpjūčio 21 dieną Kalašnikovo šautuvu ir kitais ginklais ginkluotas marokietis Ayoubas El Khazzani sėdo į tą traukinį Briuselyje, tačiau vos jam pradėjus šaudyti, buvo nuginkluotas grupės amerikiečių ir vieno brito.

Tyrimui vadovaujantis teisėjas pirmadienį davė leidimą pareigūnams atlikti šešias kratas Briuselyje, keturias iš jų – Molenbeko rajone, kuriame gyvena daug imigrantų.

Kitos dvi kratos buvo atliktos Voliuvė Sen Lambero ir Hareno rajonuose.

„Šeši žmonės buvo sulaikyti apklausai“, – sakoma prokuratūros pranešime, kuriame priduriama, kad per kratas sprogmenų arba ginklų nerasta.

Per kelias artimiausias valandas teisėjas turės nuspręsti, ar pratęsti jų sulaikymą.

Belgijos pareigūnai po kratų dešimtyse namų, kurios buvo siejamos su grėsme sirgaliams per vienas Europos čempionato rungtynes, šeštadienį apkaltino tris vyrus „teroristiniu pasikėsinimu nužudyti“.

Reidai vyko visoje Belgijoje, Molenbeko rajone Briuselyje, kur lapkričio atakų Paryžiuje ir kovo mėnesio mirtininkų išpuolių Briuselyje vykdytojai planavo savo veiksmus. Kovo 22 Briuselyje žuvo 32 žmonės, o lapkričio 13 Paryžiuje – 130 žmonių.

A. El Khazzani prieš lipdamas į traukinį buvo apsistojęs pas savo seserį Molenbeko rajone.

25 metų A. El Khazzani į traukinį įlipo ginkluotas Kalašnikovo automatu ir pistoletu „Luger“, turėdamas 270 šovinių, butelį benzino ir peilį kartonui pjaustyti.