Naujienų srautas

Pasaulyje2012.06.22 09:30

Afganistanas: talibams užėmus viešbutį, žuvo mažiausiai 16 žmonių

ELTA 2012.06.22 09:30

Netoli Kabulo esantį viešbutį Afganistane užpuolę šautuvais ir raketomis ginkluoti talibų kovotojai paėmė kelias dešimtis įkaitų, tarp kurių buvo moterų ir vaikų, bei nužudė mažiausiai16 žmonių. 

Netoli Kabulo esantį viešbutį Afganistane užpuolę šautuvais ir raketomis ginkluoti talibų kovotojai  paėmė kelias dešimtis įkaitų, tarp kurių buvo moterų ir vaikų, bei nužudė mažiausiai 16 žmonių.

Šis išpuolis tik dar sustiprins abejones dėl saugumo šalyje, kurią NATO pajėgos ketiną apleisti 2014 metais, praneša naujienų agentūra AFP.

Praėjus maždaug 12 valandų po užpuolimo ir saugumo pajėgoms išlaisvinus dalį įkaitų, šalies vidaus reikalų ministerijos atstovas Sediqas Sediqqi pranešė, kad nukautas paskutinis kovotojas ir operacija baigta.

„Spozhmai“ viešbutį pamėgęs turtingas Kabulo elitas, o ketvirtadienio vakarais, kuomet Afganistane prasideda savaitgalis, ten būna daug šeimų bei vyrų ir moterų grupių.

Talibai viešbutį užpuolė maždaug 23.30 val. vietos laiku, kai mirtininkai, apsiginklavę „Kalašnikov“ šautuvais ir raketomis įsiveržė į vidų, teigė Mohammadas Zahiris, Kabulo policijos kriminalinių tyrimų departamento vadovas.

Mažiausiai vienas užpuolikas detonavo mirtininko liemenę su sprogmenimis, teigė M. Zahiris.

Už išpuolį atsakomybę prisiėmė Talibanas.

Pasak S. Sediqqi, per išpuolį žuvo trys viešbučio apsaugininkai ir mažiausiai vienas policijos pareigūnas bei 12 civilių.

S. Sediqqi teigimu, operacijoje dalyvavo keturi užpuolikai ir visi jie žuvo. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi