Pasaulyje

2016.06.20 12:14

Užsienio reikalų sekretorius: „Brexit“ yra „negrįžtamas“

BNS 2016.06.20 12:14

Britų rinkėjų sprendimas pasitraukti iš Europos Sąjungos bus „negrįžtamas“, o šalis galėtų vėl prisijungti prie bloko tik tokiomis sąlygomis, kurios jai būtų nepriimtinos, pirmadienį įspėjo užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas.

„Žinia, kurią mėginame paskleisti Britanijos žmonėms, yra ta, jog tai – negrįžtamas sprendimas; jei jie nuspręs pasitraukti, kelio atgal nebebus“, – sakė Ph. Hammondas, atvykęs į Liuksemburgą susitikti su kolegomis iš kitų Bendrijos narių.

Užsienio reikalų sekretorius iliuzija pavadino mintį, kad jei ketvirtadienio referendume būtų nubalsuota už pasitraukimą iš Bendrijos, tokiu atveju galėtų būti pradėtos derybos su Briuseliu dėl naujo susitarimo.

„Britanija niekada nebegalėtų vėl įstoti į ES, išskyrus prisijungimą nepriimtinomis sąlygomis – su naryste euro zonoje, naryste Šengeno zonoje ir t. t.“, – aiškino Ph. Hammondas.

Naujausios viešosios nuomonės apklausos rodo, kad į priekį nedideliu atotrūkiu vėl įsiveržė „Brexit“ priešininkų stovykla, aplenkusi savo oponentus, kurie tvirtai pirmavo dvi ankstesnes savaites.

Ph. Hammondas pažymėjo, kad „referendumo kova... labai įtempta“.

„Vienu ar kitu atveju balsų skirtumas bus nežymus“, – sakė jis.